Lvíčata čekají duely o všechno. Lavička povolal opory, chybí jen marodi | iSport.cz
14. března 2018 • 10:27

Lvíčata čekají duely o všechno. Lavička povolal opory, chybí jen marodi

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
Útočník Matěj Pulkrab nechybí v nominaci české jednadvacítky
TOP VIDEA
Šest nejžádanějších hráčů v Evropě: Sancho, nový Pirlo či Schickův parťák na stoperu
Totální demolice Barcelony! Klidně odejdu mezi prvními, zoufal Piqué
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalovou reprezentaci do 21 let čekají v rámci kvalifikace ME 2019 dva veledůležité zápasy. Nejdříve čeští mladíci nastoupí doma proti silnému výběru Chorvatska, následně zajíždí na půdu Řecka. Trenér Vítězslav Lavička nominoval tradiční opory. Schází mu pouze dlouhodobě zranění Václav Černý či Ondřej Mihálik.Největší trable má tým na krajích hřiště, kde jsou zraněné opory Václav Černý a Ondřej Mihálik. Šanci tak poprvé dostává Denis Granečný z Ostravy. "Křídla nám vypadla, tohle bude jeden z důležitých bodů, abychom to vyřešili," řekl Lavička.

Šanci dal i italskému legionáři Romanu Mackovi. "Romana jsem měl možnost poznat v minulém cyklu. Od léta působí v Cremonese, jdou o něm dobré reference, ale i u něj by to chtělo větší herní vytížení. Ale může do týmu přenést svou zkušenost z hodně konkurenčního prostředí," věří Lavička. "Podobný případ je Michal Sáček, který teď ve Spartě tolik prostoru nedostává. Naopak nás těší, že Jiří Kulhánek svou šanci ve Spartě využil," hodnotil reprezentační kouč.

Radost mu dělají útočníci. Zajíc patří se sedmi brankami mezi nejlepší ligové střelce a Pulkrab dal na jaře v posledních třech zápasech čtyři góly. "Oba útočníci se ukazují v dobrém světle, nejen góly, ale i herně. Podle toho, co jsem viděl a mluvil s jejich trenéry, tak udělali progres. Radost máme ale i z (stopera Teplic) Alexe Krále, který k výkonům přidal i gól," dodal Lavička.

Češi jsou v kvalifikační skupině třetí se ztrátou šesti bodů na vedoucí Chorvatsko i druhé Řecko. Nutně tak nyní potřebují oba soky porazit, aby se udrželi v boji o postup. "Ta dvě utkání hodně napoví o našich šancích směrem k postupu," řekl Sionko.

Ten musel během zimy řešit, jak nahradí jednoho z asistentů trenéra Josefa Pešiceho, který v prosinci zemřel. "Za ty čtyři měsíce se odehrály pozitivní i negativní věci. Opustil nás Pepa Pešice, který naposledy sledoval právě Chorvatsko, takže kluci budou těžit z jeho poznatků. Budeme hrát i pro něj," prohlásil Sionko. "Povedlo se nám na jeho pozici angažovat Martina Svědíka, bude pozorovatelem," řekl k příchodu současného kouče Jihlavy.

Jednadvacítka řešila i možné posílení o Patrika Schicka a Jakuba Jankta, které si ale nakonec nechal v kádru trenér A-týmu Karel Jarolím pro turnaj v Číně. "Mezi trenéry byla diskuze, ale i vzhledem ke stabilizaci pro Ligu národů a vzhledem k tomu, že na levou zálohu je v podstatě jen Jankto, jsme se rozhodli si je ponechat," vysvětlil manažer A-týmu Jaromír Šeterle.

 Nominace fotbalové reprezentace do 21 let na kvalifikaci o ME
Brankáři: Jindřich Staněk (České Budějovice 6, 0), Vojtěch Vorel (Sparta Praha 3, 0), Jan Stejskal (Olympia Praha 1, 0)
Obránci: Karel Knejzlík (Liberec 5, 1), Alex Král (Teplice 3, 0), David Lischka (Jablonec 1, 0), Michal Surzyn (Olomouc 0, 0), Ladislav Takács (Mladá Boleslav 11, 1), Tomáš Wiesner (Liberec 1, 0)
Záložníci: Miloš Kratochvíl (Brno 2, 0), Jiří Kulhánek (Sparta 5, 0), Denis Granečný (Ostrava 0, 0), Roman Macek (Cremonese 1, 0), Michal Sáček (Sparta Praha 10, 1), Daniel Trubač (Teplice 5, 0),
Útočníci: Matěj Pulkrab (Liberec 4, 0), Tomáš Ladra (Mladá Boleslav 0, 0), Tomáš Zajíc (Slovácko 4, 2)

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud