Finále nás láká, řekl Dovalil | iSport.cz
21. července 2008 • 17:07

Finále nás láká, řekl Dovalil

Autor: ČTK
Jakub Dovalil
TOP VIDEA
Páník: Za stavu 1:0 jsme je měli uzemnit. Možná by byly dvě tři penalty...
Sparta - Zlín: Komický vítězný gól! Dočkal nedal penaltu, Jiráček si ale srazil míč do sítě, 2:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Finále před domácím publikem je pro českou fotbalovou devatenáctku velkým lákadlem. Už nyní ale může kouč Jakub Dovalil hodnotit šampionát jako úspěšný."Před turnajem jsme si přáli postoupit doma do bojů o medaile. Jsme rádi, že se nám to podařilo. Ačkoliv byli diváci fantastičtí, v domácím prostředí to nikdy není lehké, na hráče je větší tlak. Proto jim patří stejně jako celému realizačnímu týmu dík, že to zvládli. Věděli jsme, že to bude těžká a vyrovnaná skupina a ani případný nepostup by nebyla nějaká tragédie. Postoupili jsme tím, že jsme zvládli zahajovací zápas proti Anglii," řekl Dovalil.

Jeho svěřenci už mají jistý cenný kov, ale s účastí v semifinále se nehodlají spokojit. "Finále před domácím publikem je velkým lákadlem. Byla by to taková odměna pro trenéry a pro hráče," zasnil se kouč.

Na rozdíl od většiny hráčů, kteří si přáli spíše Maďarsko, přijal semifinálového soupeře z Německa s klidem. "Je to standardní soupeř pro semifinále, nemůžeme si vybírat. Přesto si myslím, že Němci jsou kvalitativně o stupínek výš než Maďaři, už jen podle počtu obyvatel a fotbalistů v obou zemích," uvažoval Dovalil.

Jeho mužstvu prý může sedět role outsidera. "Do utkání budou jako favorit vstupovat Němci. Nastříleli celkem sedm gólů, dokázali porazit Španěly, což značí velkou kvalitu. V útočné fázi jsou velmi dobří, ale my uděláme všechno pro to, aby Česko postoupilo do finále," uvedl Dovalil.

Německá devatenáctka prý ke své tradiční zarputilosti přidala i velkou individuální kvalitu. "Myslím, že ten tým je hodně technicky vybaven. Nastupují v rozestavení 4-2-3-1. Je to takové typické Německo vyšperkované naturalizovanými hráči. Je tam černoch, Turci," přiblížil český trenér.

Věří, že mladí reprezentanti svého soupeře předčí v taktické vyzrálosti a zlepší obrannou hru. Čtyři inkasované branky jako proti Itálii si těžko mohou dovolit. "Bude to K.O. zápas, takže bude důležité, aby to bylo co nejdéle vyrovnané. Pokud by soupeř třeba brzy odskočil na rozdíl dvou branek, asi by se nám nepodařilo vyrovnat. Myslím, že se na ně dobře připravíme," řekl Dovalil.

Čechům podle něj může vyhovovat, že se utkání odehraje v Mladé Boleslavi, kde mají fotbalisté bezprostřední kontakt s diváky. "V Plzni je tartanová dráha, k divákům je to dál. V Boleslavi bylo hodně lidí, bude super, když přijdou znovu. Určitá výhoda to je, ale rozhodne se na hřišti," dodal Dovalil.

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud