Rána pro Radu: Polák je zraněný | iSport.cz
30. září 2008 • 10:17

Rána pro Radu: Polák je zraněný

Autor: ČTK
Jan Polák
TOP VIDEA
SESTŘIH: Slavia - Midtjylland 0:0. První zápas bez gólu, blýskl se Kolář
Trpišovský o Midtjyllandu: Strašně těžko se proti nim tvoří šance
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalová reprezentace se bude muset obejít v kvalifikačním dvojzápase proti Polsku a Slovinsku bez dalšího hráče základní sestavy Jana Poláka, který má natržený stehenní sval.Pondělní vyšetření na magnetické rezonanci potvrdilo, že zranění záložníka Anderlechtu z pátečního utkání belgické ligy proti Standardu Lutych je natolik vážné, že bude muset nějaký čas odpočívat.

Belgický klub oznámil vedení české reprezentace, že na oba říjnové duely musí hráče oželet. Podle webu Anderlechtu nelze dobu léčby předem s určitostí odhadnout.

POLÁK: PRASKLO TO A BYLO TO NĚKDE

Podle reprezentačního trenéra Petra Rady je Polákův start v nejbližších dvou zápasech definitivně vyloučen. "S Honzou jsem osobně mluvil a jeho nominace nepřipadá v úvahu. Bude se nyní léčit pod dohledem klubových lékařů," řekl dnes ČTK Rada.

Trenér nemůže počítat ani s návratem Marka Matějovského, který se zranil počátkem srpna, kdy si obnovil zranění kotníku.

"Podle našich informací nebude hrát asi během nejbližšího víkendu. Lékaři se obávají, aby se komplikace nevrátily a léčbu neprodloužily," uvedl kouč, jenž bude při páteční nominaci postrádat tři důležité záložníky. Návrat kapitána Tomáše Rosického se také stále odkládá kvůli složité rekonvalescenci po operaci podkolenní šlachy.

Skupina 2
Články odjinud


Články odjinud