Reprezentace jede do Afriky | iSport.cz
30. září 2008 • 14:13

Reprezentace jede do Afriky

Autor: ČTK
Petr Rada
TOP VIDEA
Brno - Olomouc: Nebyl pod tlakem, přesto si Černín vstřelil výstavní vlastňák! 2:2
Pardubice - Plzeň: Šestnáctiletý Jiříček poslal do sítě svoji první extraligovou branku, 1:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

Česká fotbalová reprezentace zřejmě po letech využije únorový termín k sehrání přípravného zápasu mimo evropský kontinent. 11. února příštího roku absolvuje národní tým utkání v severní Africe.Uvedl to generální sekretář svazu a manažer reprezentace Rudolf Řepka. Konkrétního soupeře hodlá fotbalový svaz oznámit až po potvrzení smlouvy, ale jedná se prý o Maroko.

Naposledy hrál český národní tým přípravný duel v únorovém termínu mimo Evropu v roce 2000, kdy se ještě pod taktovkou Jozefa Chovance zúčastnil turnaje v Hongkongu.

Jeho nástupce Karel Brückner časově náročnější cesty mimo Evropu striktně odmítal, a tak se hrálo například před třemi lety ve Slovinsku v patnáctistupňovém mrazu.

Zaplňuje se také termínový kalendář pro další přípravné zápasy v příštím roce.

"V červnu by volný termín trenér Petr Rada chtěl využít k duelu, v němž by mohl využít více hráče z ligy, nejspíše proti Maltě. Pro srpnový zápas se blížíme k dohodě s Belgií, půjde o reciprocitu za loňský únorový zápas v Bruselu," uvedl Řepka na tiskové konferenci po dnešním ligovém shromáždění, kde o přípravných zápasech informoval klubové funkcionáře.

Skupina 2
Články odjinud


Články odjinud