Rozehnal: S bodem se nespokojím | iSport.cz
7. října 2008 • 19:35

Rozehnal: S bodem se nespokojím

Autor: Pavel Mašlaň
David Rozehnal
TOP VIDEA
SESTŘIH: Slavia - Midtjylland 0:0. První zápas bez gólu, blýskl se Kolář
Trpišovský o Midtjyllandu: Strašně těžko se proti nim tvoří šance
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dle svých slov prožívá jedno z nejúspěšnějších období své kariéry. O reprezentaci, Laziu Řím i znovuzrození usměvavého střelce Milana Baroše hovoří reprezentační obránce David Rozehnal.Davide, o víkendu jste s Laziem poprvé doma ztratili body, čím to?
"Nebyl to vůbec jednoduchý zápas. Asi všichni už pochopili, že se nám daří a budou na nás připraveni. Lecce dobře presovalo na naší půlce a myslím, že na nás bylo poznat, že jsme chvíli vůbec nevěděli, co hrát. Byl to hodně nepříjemný soupeř, dostal se do vedení a potom se snažili bránit jednogólový náskok. Naštěstí se nám podařilo vyrovnat a minimálně ta remíza je z naší strany určitě zasloužená."

Odpovídá umístění Lazia klubovým ambicím, nebo jsou v klubu příjemně překvapeni?

"Je to předčasné, máme za sebou jen pár zápasů, které se nám naštěstí povedly. Všechny týmy jsou za námi, včetně těch papírově lepších, a hezky se na to kouká. Ale hodně utkání je ještě před námi. Pokud ale budeme takto pokračovat, tak určitě máme na to, abychom v příští sezoně hráli evropské poháry."

Zavládla ve městě euforie z úspěchů?
"Určitě. Teď přišlo na zápas přes čtyřicet tisíc diváků, což je nejvíce od začátku soutěže. I když hrajeme na sedmdesáti tisícovém stadionu, tak bylo poznat, že lidi více fandí a jsou více natěšení, což je způsobeno dobrými výsledky a výkony."

Dá se mluvit o nejúspěšnějším období vaší kariéry?
"Z posledního roku určitě. V Newcastlu jsem měl dobrý start, ale jak všichni ví, pak se to zvrtlo. Z několika důvodů to tam nevyšlo, nechci to dále rozvádět. V Římě jsem byl první půlrok na hostování, takže jsem jednou hrál a pak zase ne. Musím to zaťukat, ale teď hrávám pravidelně a jsem spokojený."

Jak je spokojená vaše rodina?
"Přijeli za mnou minulý týden, je tam krásně a příjemně, přestože se zrovna v Itálii ochladilo."

Už jste rodinu provedl po římských památkách, nebo si na to nepotrpíte?
"Od té doby, co tam jsou se mnou, tak na to nebyl čas, protože finišujeme zařizování domu. Ale něco jsme stihli už v prvním půlroce a doufejme, že na to ještě čas bude."

Podobně úspěšné období jako vy prožívá i Milan Baroš. Překvapilo vás, kolik gólů nastřílel a s jakou pravidelností?
"Nepřekvapilo, ale potěšilo mě to. Všichni víme, že Bary je dobrej hráč. V poslední době neměl famózní formu. Nechci přímo říct, že se trápil, ale prostě mu to nešlo a nepadalo mu to tam. Já jsem jenom rád jak kvůli němu, tak i kvůli reprezentaci, že mu to tam začalo padat a myslím, že je to dobře pro všechny."

Věříte, že si formu přenese i do reprezentace?
"Doufám, že jo. Cítím to na sobě a myslím, že každý hráč, pokud se mu daří na klubové úrovni a pokud je spokojený, tak nepřinese třeba góly, ale přenese tu pohodu a nasazení. Nemyslím, že je nutné, aby střílel góly. Pokud dají góly ostatní, tak to bude jenom dobře."

Vnímal jste, že Baroš přijel na sraz v lepší náladě než dříve?
"Dlouho jsme se neviděli. Ale během té půlhodiny, co jsme byli na obědě, jsem na něm neviděl velký rozdíl. Byl to pořád ten náš usměvavý Bary. Jak říkám, doufám, že si přivezl formu i do reprezentace."

Budete hrát s Polskem. Vnímali jste ty spekulace ohledně možné kontumace zápasu?

"Jak jsem řekl, mám spoustu zařizování, nemám ani internet, takže jsem to vnímal jen okrajově. Samozřejmě, že by to byly jednoduché  body bez práce, ale myslím si, že ten zápas budeme hrát a musíme se na něj co nejlépe připravit, protože bude hodně těžký a důležitý. My chceme získat co nejvíce bodů a pokud budeme mít z následujících dvou utkání šest bodů, bude to paráda."

Myslíte, že mohou tyto spekulace sehrát roli v táboře soupeře?
"Je to možné, ale nesmíme se na to spoléhat. Může je to nalomit, na druhou stranu jim může i pomoct. Budou chtít dokázat, že jsou to problémy jen uvnitř svazu."

Co o Polácích vůbec víte, z čeho podle vás hrozí největší nebezpečí?
"Momentálně toho nevím moc, ale hráli jsme s nimi přípravný zápas, který nám tenkrát na Kypru nevyšel. Určitě bychom nechtěli dopadnout jako tenkrát, kdy jsme to utkání neodehráli s takovým nasazením. Dostali jsme góly po našich chybách, to se nesmí opakovat. Myslím, že my se hlavně musíme soustředit na sebe, ale věřím, že se ještě podíváme na nějaké video. Trenér nám určitě dá dostatek informací."

Čím vás tehdy Poláci zaujali?
"Naše obranná čtyřka hrála až příliš vysoko. Oni nás překopávali a jejich útočníci za nás zabíhali. Z toho padly i ty góly a byly tam i další šance. Tím nás asi překvapili nejvíce.  My jsme nebyli kompletní, chyběl nám i trenér Brückner."

Myslíte si, že si můžete vzít něco z jejich minulé úspěšné kvalifikace?
"Určitě můžeme, ale myslím, že se budeme soustředit na ty nejaktuálnější zápasy, které nám trenér vybere."

Byli byste spokojeni s bodem?
"Já ne. Snad jen pokud by Poláci měli hodně šancí a my jen bránili, tak bych vám po zápase řekl, že s bodem spokojený jsem. Nechci to podceňovat, ale my musíme mít ty nejvyšší cíle. Protože čím více bodů mít budeme, tím lépe se nám bude dýchat a nemusíme se strachovat do posledních kvalifikačních kol."

Preferoval byste hru na dva útočníky?
"K tomu bych se nechtěl vyjadřovat. To je na trenérovi. Nechci říkat, že je mi jedno, jestli hraju s jedním nebo dvěma útočníky, ale důležitější bude výsledek."

Skupina 2
Články odjinud


Články odjinud