Strakův návrh? Spiklenci se prý domluví | iSport.cz
25. května 2009 • 18:26

Strakův návrh? Spiklenci se prý domluví

Autor: pj, spo
Vstoupit do diskuse
1
František Straka při rozhovoru pro deník Sport
TOP VIDEA
Trpišovský: Skvělý terén, dobrá kombinace. Bylo hodně místa
Vondrášek po debaklu: Není o čem. Slavia celý zápas lepší, červená přísná
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dokonalá taškařice! Trenér reprezentace František Straka přednesl svazu návrh na složení realizačního týmu. Ovšem obsahuje jeden háček – cizince Moralese. „To nepodpořím,“ čertí se Jaroslav Vacek. „Ono to stejně projde,“ reaguje Jiří Kubíček.Straka po nástupu do funkce řekl, že respektuje rozhodnutí svazu a že cizinec se v jeho týmu neobjeví.

Přesto o pár týdnů později Moralese uvedl v návrhu jako svého případného asistenta. K němu Karla Váchu z Českých Budějovic a libereckého trenéra gólmanů Milana Veselého.

Své rozhodnutí zatím nikterak neobhájil. S novináři se odmítal po celé pondělí bavit. „Vše povím až na úterní tiskovce,“ odvětil.

Možná již tuší, že se svým návrhem neuspěje. Podle nejmenovaného funkcionáře, který je s celou situací obeznámen, nemá Straka šanci.

Strakovo složení realizačního týmu nehodlá podpořit ani svazový místopředseda Jaroslav Vacek. „Na to rozhodně nepřistoupím, protože to odporuje intencím závěru odborné skupiny,“ říká.

Z tábora rebelů se však ozývají reakce, že návrh určitě projde. „Připomínám, že pan Vacek jeden den podepsal závěr odborné skupiny o zvolení pana Uhrina a druhý den volil Straku,“ řekl Dalibor Kučera.

„Jsem si jist, že návrh prosadí stejných sedm spiklenců, kteří se před volbou trenéra národního týmu domluvili na Strakovi,“ dodává Kubíček.

Ten se dokonce ani nehodlá hlasování zúčastnit. O Strakově návrhu se totiž rozhoduje na dálku. A to písemně. „Tohle odmítám. Do internetového hlasování se nezapojím,“ zlobí se.

Jak bude vypadat finální složení Strakovy party? To nikdo netuší. Stále ale platí, že jména asistentů oznámí na úterní tiskové konferenci, kde zároveň prozradí nominaci na přátelské utkání s Maltou.

Vstoupit do diskuse
1
Související články
Skupina 2
Články odjinud


Články odjinud