Straka: S Maltou se nepotřebuju vytahovat | iSport.cz
5. června 2009 • 13:16

Straka: S Maltou se nepotřebuju vytahovat

Vstoupit do diskuse
0
František Straka
TOP VIDEA
Kotal: Třetí gól byl uklidňující, jinak to byla válka. Hložek střídal kvůli kotníku
Příbram - Sparta: První gól po návratu! Krejčí zužitkoval Karlssonův výborný centr, 1:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

Poprvé v životě se František Straka posadí na lavičku národního týmu. „Užívám si každý den u reprezentace a to samé vidím i u hráčů,“ řekl na předzápasové tiskové konferenci. Zda ale bude u týmu pokračovat, ukáže až blížící se valná hromada.Už máte jasno o základní sestavě?

Tým už mám v hlavě. Měli jsme určité zdravotní problémy lehčího rázu, jsem rád, že jsou pryč a se všemi mohu počítat. Samozřejmě bych rád poslal na hřiště všechny hráče, ale můžu využít jen šest náhradníků. Jediný fotbalista, který bude stoprocentně hrát, je kapitán. Víc neřeknu. (usměje se)

Prozradíte alespoň rozestavení?
Nechci z toho dělat tajenku, nastoupíme 4 - 4 - 2 s tím, že druhý útočník bude plnit úkol podhrotového hráče, aby si chodil do zálohy pro balony. Tak by to mělo vypadat.

Jak se těšíte na premiéru v roli hlavního kouče?
Celý čas u národního týmu si totálně užívám. Snažím se o to samé u hráčů, jsem na to hrdý, že tady můžu sedět a vést reprezentaci.

Budete se chtít vytáhnout, abyste ukázal, že s vámi mají počítat i do dalších zápasů?
Já se vůbec nechci nijak vytahovat. Byl jsem nominovaný jako trenér na jeden zápas, tak to berte. Já dělám maximum, abychom teď uspěli. Jestli to bude dál se Strakou, nebo bez něj, na to si počkejte na valnou hromadu. Tam dostanete odpověď.

Před zápasem jste chodíval zapálit svíčku...
Plánuji něco podobného, ale ještě se musím domluvit, kde to bude.

Nabudíte hráče tatarákem?
Už necháme tohle téma. (rázně) My tady nejíme tuny tataráku a nepijeme litry oleje. Já si dám, a jestli si dají hráči, to nechám na nich. Ale nic připraveného není.

S čím vyrukujete na soupeře?
Je to nepříjemný a houževnatý tým. Budou v hlubokém obranném bloku. Chceme přesvědčit, dát prostě rychle gól a uklidnit se.

Očekáváte, že budou hosté jen betonovat?
Abychom nebyli překvapení. Viděl jsem jejich poslední zápas s Maďarskem a rukopis Dušana Fitzela je tam znatelný. Snaží se kombinovat, i když brání. Musíme být trpěliví a využít křídelních prostorů, kde mají rezervy. Naší silnou stránku by měly být i standardní situace, máme na ně dobré hráče.

Nehrozí podcenění soupeře?
Já mám totální pokoru k soupeři. V žádném případě nevidím Maltu jako slabého protivníka. Ale karty jsou jasně dané, jsme favorité a chceme to potvrdit. Od začátku zapresujeme a budeme chtít vyhrát. Žádné slitování.

Vstoupit do diskuse
0
Skupina 2
Články odjinud


Články odjinud