Polský tisk: Slabí Češi slaví hořké vítězství | iSport.cz
11. října 2009 • 11:49

Polský tisk: Slabí Češi slaví hořké vítězství

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
4
Rozhozený Michal Papadopulos v zápase s Polskem
TOP VIDEA
SESTŘIH: Midtjylland - Slavia 4:1. Postup do LM v prachu, rozhodla opakovaná penalta
INSIDER: Sparta měla koupit Jemelku, Horváth by byl jako Panenka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Polský trenér Stefan Majewski vybral špatné fotbalisty, kteří hráli v nevydařeném utkání proti slabým Čechům. Debakl Poláků a hořké vítězství Čechů, kterým zbývá jen teoretická šance, aby ještě postoupili do baráže o mistrovství světa. Tak komentují polská média sobotní kvalifikační utkání Česko - Polsko v Praze.Fotbal na Facebooku

Poláci prohráli 0:2 a v tabulce třetí skupiny za nimi skončí pravděpodobně jen podprůměrné San Marino. "Polský fotbalový svaz musí hledat nového trenéra. Hned," píše na webových stránkách deníku Gazeta Wyborcza komentátor, podle něhož je viníkem porážky kouč.

"Nový trenér, zcela nová sestava a taktika nepřinesli překvapení. Naděje na postup byly mizivé, ale byly. Teď není už nic," napsal na internetových stránkách komentátor televize TVN24.

První poločas prý ukázal, proč jsou lídry skupiny Slováci a Slovinci. "Teoretičtí favoriti Češi a Poláci hráli velmi špatně. Bylo tam mnoho ztrát, nepřesných přihrávek, chaosu a války. Málo situací před brankami," shrnuje Rzeczpospolita.

Komentátoři se shodují, že Poláci nedokázali vyhrát se slabým týmem Ivana Haška. A Češi prý přitom hráli hůře než před rokem v Chorzówě, kde Polákům podlehli. Míní také, že ačkoliv oba týmy musely zápas vyhrát, aby si udržely teoretickou šanci na postup, chyběla hráčům chuť útočit. Hra byla bezkontaktní a fauly Poláků po přestávce plynuly z nedostatku rychlosti, sil a schopností.

Polská média konstatovala, že vedle hráčů se v Praze nevyznamenali ani polští fanoušci, kteří se pouštěli před zápasem i po něm do bitek. Nabádají proto, že je třeba začít s polským fotbalem, který provázejí také korupční aféry, něco dělat. Jinak mistrovství Evropy, které v roce 2012 pořádá Polsko s Ukrajinou, skončí stejným debaklem jako utkání v Praze. Na evropský šampionát se Poláci jako pořadatelé kvalifikují automaticky.

Vstoupit do diskuse
4
Skupina 2
Články odjinud


Články odjinud