Nešťastník Melo: Nejsem žádný zločinec

Video placeholder
Melo přispěl k porážce Brazilců vlastním gólem a hloupou červenou kartou
Dunga po vyřazení Brazílie u týmu asi skončí.
Melo dostává červenou kartu.
Brazilec Felipe Melo fauloval Arjena Robbena
Wesley Sneijder se raduje z vedoucího gólu do sítě Brazilců
Brazilská fanynka si drží hlavu v dlaních během čtvrtfinále proti Nizozemcům
Japonský rozhodčí Nishimura vylučuje Brazilce Felipe Mela ve čtvrtfinále s Nizozemskem
7
Fotogalerie
ČTK
MS 2010
Začít diskusi (0)

Mohl být hrdinou, místo toho si ale na něj zlomení Brazilci po vyřazení ve čtvrtfinále mistrovství světa ukazují jako na viníka nečekané prohry s Nizozemskem. Záložník Felipe Melo nejprve skvostným pasem připravil vedoucí branku "kanárků" pro Robinha, ale druhý poločas ho ještě bude dlouho budit ze spaní.

Nejprve si po nedorozumění s brankářem Júliem Cesarem vstřelil vlastní gól, pak před vítěznou brankou Nizozemska neuhlídal Sneijdera. A necelých dvacet minut před koncem se nechal vyloučit, když šlápl na protihráče Robbena.

"Jsem zničený, nemám slov," hlesl po utkání v Port Elizabeth záložník Juventusu Turín, který aby se snad nějaký čas nevracel do rodné země, která po vyřazení truchlí. Vlastní branka byla nešťastná a také špatné krytí Sneijdera se dá omluvit, ale vyloučení v 73. minutě ve chvíli, kdy Brazilci spřádali plány na smazání jednobrankového manka, podle mnohých bylo fotbalovým "zločinem".

Japonský rozhodčí Nishimura vylučuje Brazilce Felipe Mela ve čtvrtfinále s NizozemskemJaponský rozhodčí Nishimura vylučuje Brazilce Felipe Mela ve čtvrtfinále s Nizozemskem • Reuters

"Bylo velmi těžké vidět spoluhráče, jak po utkání pláčou. I můj syn plakal do telefonu, když jsem mu volal domů po zápase," smutnil Felipe Melo. "Musím se omluvit všem brazilským fanouškům. Přijel jsem sem s tím, že pomůžu Brazílii k titulu, ale jsem jenom člověk. Každý může udělat chybu. Ale nejsem přece nějaký zlosyn," řekl.



Trenér Carlos Dunga aby si vyčítal, že uzdraveného záložníka, který vynechal osmifinálový duel s Chile, nasadil do hry. Přitom v desáté minutě si mohl blahopřát, když Felipe Melo báječnou kolmicí vyzval k vedoucí brazilské brance Robinha.

Osm minut po poločase se ale nedohodl s gólmanem a vlastní branka nastartovala nizozemský obrat.Defenzivní středopolař teď doufá, že jeho dnešní zkraty nepoznamenají jeho další kariéru.

Brazilec Felipe Melo fauloval Arjena RobbenaBrazilec Felipe Melo fauloval Arjena Robbena • Reuters

"Je smutné, co se stalo, ale život nekončí. Musím dělat všechno tak, jak jsem dělal dosud," prohlásil Felipe Melo navzdory tomu, že mu vůbec nevyšla jeho premiérová sezona v Juventusu, který se propadl až na sedmé místo v tabulce. A Melův loňský nákup za 25 milionů eur z Fiorentiny se občas označuje za vyhozené peníze.

Brazilští fotbalisté svého zdrceného parťáka po utkání nijak "nemučili" tím, že by se do něj slovně obuli. I brankář Júlio César s ním cítil. "Nemůžeme vinit jednoho hráče. Když společně vyhráváme, musíme spolu i prohrávat," prohlásil brankář Interu Milán.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů