14. června 2018 • 18:55

Rusko - Saúdská Arábie 5:0. Domácí střelecký uragán na úvod MS

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Rusko zaplavila vlna euforie. Fotbalisté domácího Ruska v zahajovacím utkání mistrovství světa rozdrtili 5:0 Saúdskou Arábii. Zápas na moskevském stadionu v Lužnikách, na který poprvé v historii dohlížel videorozhodčí, rozhodl dvěma góly Denis Čeryšev, zbývající branky přidali Jurij Gazinskij, Arťom Dzjuba a Alexandr Golovin.

Domácí: 12. Gazinskij, 43. Čeryšev, 71. Dzjuba, 90+1. Čeryšev, 90+4. Golovin

Hosté:

Domácí: Akinfejev (C) – Mário Fernandes, Kutěpov, Ignaševič, Žirkov – Gazinskij, Zobnin – Samedov (64. Kuzjajev), Dzagojev (24. Čeryšev), Golovin – Smolov (70. Dzjuba).

Hosté: Majúf – Braík, Os. Havsáví (C), Om. Havsáví, Šahrání – Davsárí, Utajf (64. Muválad), Faradž, Džasím, Šahrí (72. Bahabrí) – Šáhlaví (85. Asírí).

Domácí: Semjonov, Čeryšev, Kuzjajev, Luňov, Kudrjašov, Granat, Mirančuk, Mirančuk, Gabulov, Jerochin, Dzjuba, Smolnikov

Hosté: Harbí, Buláihí, Bahabrí, Chaíbrí, Kanú, Chaibárí, Mudžahví, Muválad, Asírí, Musáilim, Uvaís, Havsáví

Domácí: Golovin

Hosté: Džasím

Nestor Pitana (Argentina) – Emerson De Carvalho (Brazílie), Juan Pablo Belatti (Argentina)

Lužniki (Moskva)

78 011 diváků

Domácí trenér Stanislav Čerčesov prokázal velmi šťastnou ruku, protože Čeryšev i Dzjuba se prosadili poté, co přišli na trávník jako střídající hráči. Rusko díky nim ukončilo sedm zápasů a od loňského října trvající sérii bez vítězství. V dalším utkání nastoupí sborná proti Egyptu, Saúdskou Arábii čeká Uruguay.

Rusové měli od začátku navrch a už ve 12. minutě se ujali vedení. Po centru z levé strany před Gazinským upadl jeden ze stoperů a domácí reprezentant otevřel střelecký účet šampionátu. Záložník Krasnodaru dal první gól v reprezentačním dresu.

Hráči Saúdské Arábie neměli v prvním poločase jedinou střelu na branku, nejblíže byl v 21. minutě Šahláví, jehož pokus skončil těsně vedle. Vzápětí přišel další důležitý moment, když si na druhé straně při sprintu poranil stehenní sval Dzagojev a musel střídat.

Na hřiště místo něj přišel Čeryšev a byl to právě on, kdo ve 43. minutě poslal Rusko do dvoubrankového vedení. Po rychlém brejku sice nedostal od Zobnina dobrou přihrávku, přesto si dokázal přehodit padajícího obránce a i on si připsal první zásah v národním týmu.

Skvěle vyšlo střídání Čerčesovovi i ve druhém poločase. V 70. minutě totiž poslal na hřiště Dzjubu a ten zvýšil na 3:0 po pouhé minutě na trávníku. Prosadil se po centru Golovina, který přesnou přihrávkou připravil už úvodní gól pro Gazinského.

Také u čtvrtého zásahu figurovali střídající hráči. Dzjuba v první minutě nastavení sklepl míč Čeryševovi, který šikovně křížnou střelou šajtlí překonal brankáře Majúfa. Vzápětí se povedenou ranou z přímého kopu z hranice vápna dočkal gólové odměny za dobrý výkon Golovin.

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.