Jakub Konečný
30. března 2022 • 13:02

Míč pro MS v Kataru. Jmenuje se Al Rihla, Cesta. Nejrychlejší v historii

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Kometa - Vítkovice: Prokletí letošního play off pokračuje! Utkání přerušila rýha v ledu
Olomouc - Pardubice: Drama pokračuje! Tvrdou ranou zařídil srovnání Košťálek, 4:4
VŠECHNA VIDEA ZDE

V případě letošního mistrovství světa sice ještě zbývá obsadit posledních pět účastnických míst, ale už je jasné, s čím se bude v Kataru hrát. Společnost Adidas představila oficiální míč turnaje nazvaný Al Rihla, což v arabštině znamená Cesta. Jeho design vychází z architektury, ikonických člunů a vlajky pořadatelské země.Německá firma Adidas je tradičním dodavatelem míčů pro světový šampionát, Al Rihla je už v pořadí čtrnáctý. Jeho hlavní vlastností má být podle výrobce rychlost a stabilita.

„Fotbal se jako hra stále zrychluje, takže přesnost a letová stabilita míče se stávají kriticky důležité,“ uvedla Franziska Loeffelmannová, designová ředitelka Adidasu. „Nový design umožní míči během jeho letu vzduchem udržet mnohem vyšší rychlost. Půjde o nejrychlejší a nejpřesnější míč v historii,“ dodala.

Al Rihla bude taky prvním míčem v 92leté historii World Cupu, jehož prodej přispěje na veřejné blaho. Konkrétně jedno procento z čistých tržeb půjde na hnutí Common Goal.

Detailní pohled na míč se kterým se bude hrát MS v Kataru Detailní pohled na míč se kterým se bude hrát MS v KataruFoto Adidas.com

Vstoupit do diskuse
0

MS ve fotbale 2022 - Mistrovství světa v Kataru

Výsledky MS ve fotbale Kde sledovat MS ve fotbale v TV? Tabulka MS 2022 Pavouk play off Stadiony MS v Kataru Hry a fantasy k MS

Mistrovství světa ve fotbale 2022 se konalo od 20. listopadu do 18. prosince v Kataru. Turnaje se zúčastnilo 32 týmů. Titul získala Argentina s kapitánem Lionelem Messim, když ve finále po penaltovém rozstřelu porazila obhájce titulu z Francie 4:3. Bronz slavi Chorvatsko. Česká fotbalová reprezentace se bohužel na světový šampionát do Kataru nekvalifikovala, poté co v baráži podlehla Švédsku 0:1.

Fotbal dnes * Zemřel PeléFotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud