Jakub Konečný
30. března 2022 • 13:02

Míč pro MS v Kataru. Jmenuje se Al Rihla, Cesta. Nejrychlejší v historii

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Trpišovský poznal strach, Sparta nenašla otvírák. Preciado? Koledoval si
Derby? Bez penalty na Haraslína, Tanko ve Zlíně na hraně, říká KR
VŠECHNA VIDEA ZDE

V případě letošního mistrovství světa sice ještě zbývá obsadit posledních pět účastnických míst, ale už je jasné, s čím se bude v Kataru hrát. Společnost Adidas představila oficiální míč turnaje nazvaný Al Rihla, což v arabštině znamená Cesta. Jeho design vychází z architektury, ikonických člunů a vlajky pořadatelské země.Německá firma Adidas je tradičním dodavatelem míčů pro světový šampionát, Al Rihla je už v pořadí čtrnáctý. Jeho hlavní vlastností má být podle výrobce rychlost a stabilita.

„Fotbal se jako hra stále zrychluje, takže přesnost a letová stabilita míče se stávají kriticky důležité,“ uvedla Franziska Loeffelmannová, designová ředitelka Adidasu. „Nový design umožní míči během jeho letu vzduchem udržet mnohem vyšší rychlost. Půjde o nejrychlejší a nejpřesnější míč v historii,“ dodala.

Al Rihla bude taky prvním míčem v 92leté historii World Cupu, jehož prodej přispěje na veřejné blaho. Konkrétně jedno procento z čistých tržeb půjde na hnutí Common Goal.

Detailní pohled na míč se kterým se bude hrát MS v KataruFoto Adidas.com

Vstoupit do diskuse
0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * AC Milán - Slavia v TV * Sparta - Liverpool v TV

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud