30. března 2022 • 11:19

Lasery do očí, kameny a lahve na bus. Oslněný Salah přišel o MS

Autor: mas
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Chybí levá noha, Červ odsune Krejčího na stopera. Co křídla a základní sestava?
Hašek oznámil nominaci na EURO. Jedou Červ a Jaroš, překvapení na levém beku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pořádně nepříjemné podmínky připravili egyptské hvězdě Mohamedu Salahovi a jeho spoluhráčům fanoušci Senegalu při vzájemném souboji o MS v Kataru. Podle egyptské asociace museli všichni hráči čelit rasistickým a zastrašovacím útokům. Kameny a lahve létaly nejprve na autobus a poté i na stadionu při rozcvičce. Hvězdný liverpoolský křídelník byl navíc v penaltovém rozstřelu oslňován lasery a svůj pokus neproměnil. Narozdíl od parťáka z Reds Sadia Maného, jenž v závěru dal a poslal Senegal po výhře v odvetě 1:0 (3:1 pen.) na světový šampionát.Egypťané vyráželi do Senegalu v lepší pozici. V prvním domácím souboji totiž vyhráli po vlastním gólu Salioua Cisseho 1:0.

Ale už cesta autobusem na Stade Me Abdoulaye Wade ve městě Diamniadiu rozhodně v úterý nebyla pro hosty příjemná. Egyptská asociace na Instagramu nasdílela fotky rozbitých oken, zrcátek, kamenů v autobusu i urážlivý vzkaz fanoušků: „Salahu, jdi do p**ele!“

Podobné přijetí čekalo hosty i na stadionu při rozcvičce. Egypťané v této atmosféře nezačali dobře. Senegalci totiž udeřili zásluhou Boulayeho Dii už ve 3. minutě. Stav utkání už se pak až do penaltového rozstřelu nezměnil.

V něm pak hostující hráče senegalští fanoušci oslňovali zelenými lasery. Po předchozí zkušenosti z finále afrického Poháru národů (0:0, 5:4 pen.) šel Salah kopat jako první. V únorovém boji o trofej se totiž k penaltě v páté sérii už nedostal.

Symbolem egyptského vyřazení se po utkání stala fotka Salaha s obličejem plným zelených laserů. Egyptský křídelník i kvůli tomu vysoko přestřelil. Stejný hendikep pak potkal další exekutory i brankáře Mohameda El Shenawyho. Je třeba však připomenout, že stejným útokům čelili senegalští fotbalisté před čtyřmi dny v Egyptě. Ne však při penaltovém rozstřelu...

V páté sérii ale stejně jako v únoru nicméně uspěl Salahův spoluhráč z Liverpoolu Mané. A znovu se stal národním hrdinou. Po získání zlata na Poháru národů poslal Senegal na světový šampionát.

„Egyptská fotbalová asociace podala formální stížnost proti senegalskému soupeři k pozorovateli zápasu, bezpečnostnímu úředníkovi, CAF a FIFA ohledně událostí před začátkem zápasu mezi oběma týmy,“ dodala EFA na instagramovém profilu.

Vstoupit do diskuse
0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Nominace Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.

Fotbal dnes * Evropská liga * Program MS v hokeji

Články odjinud


Články odjinud