Slováci bojovali, ale s Nizozemci padli. Španělům se trefil Torres

0
Kuchta už může být u Haška nad čárou. Ale triko Belmondo je výsměch
Po zlatém gólu jsem nevěděl, co mám dělat, vzpomíná Hlaváč

PŘÍPRAVA NA EURO | Útočník Fernando Torres ukončil v dnešním přípravném utkání před mistrovstvím Evropy proti Koreji roční střelecký půst ve španělské fotbalové reprezentaci a pomohl úřadujícím šampionům k vítězství 4:1. Slováci sice v souboji s účastníkem EURO Nizozemskem měli několik gólových šancí, nakonec ale padli 0:2, když si už v 8. minutě dal vlastní gól Saláta a čtvrt hodiny před koncem jistil výhru domácích Van der Vaart.

Torres, jenž se naposledy v dresu Španělska trefil loni v červnu v USA a střelecky se mu nedařilo ani v Chelsea, dnes v Bernu otevřel skóre v 11. minutě. Krátce před koncem prvního poločasu sice vyrovnal Kim To-hon, ale favorit po přestávce třemi góly stanovil jasné skóre.

Španělé nastoupili ještě bez hráčů Barcelony, kteří kvůli přípravě na finále Španělského poháru, jež se hrálo v pátek, vynechali týdenní soustředění v Rakousku.

Své přípravy vyhráli také další účastníci Eura. Švédsko i díky gólu kanonýra Zlatana Ibrahimovice porazilo doma 3:2 Island, Nizozemsko porazilo 2:0 hosty ze Slovenska.

Svěřenci koučů Grigy a Hippa nicméně působili odvážným dojmem, Marek Hamšík na začátku nastřelil břevno, na konci poločasu gólovku spálil plzeňský Marek Bakoš.

Přípravná fotbalová utkání:
Španělsko - Korea 4:1 (1:1)
Branky: 11. Torres, 53. Xabi Alonso z pen., 58. Cazorla, 82. Negredo - 43. Kim To-hon.

Švýcarsko - Rumunsko 0:1 (0:0)
Branky: 56. Grozav.

Švédsko - Island 3:2 (2:1)
Branky: 2. Ibrahimovic, 15. Toivonen, 81. Wilhelmsson - 29. Sigthórsson, 90.+3 Jónasson.

Nizozemsko - Slovensko 2:0 (1:0)
Branky: 8. vlastní Saláta, 75. Van der Vaart.

Ázerbájdžán - Andorra 0:0