Bílek snadno přežil! Pelta a spol. o odvolání trenéra ani nehlasovali

Michal Bílek se udržel ve funkci trenéra české fotbalové reprezentace
Michal Bílek se udržel ve funkci trenéra české fotbalové reprezentaceZdroj: ČTK
iSport.cz, jon
Reprezentace
Začít diskusi (0)

Trenér české fotbalové reprezentace se nemění. Očekávané rozuzlení přineslo jednání Výkonného výboru FAČR, které řešilo setrvání Michala Bílka u národního týmu.

Bílek se ocitl pod tlakem poté, co reprezentace vybouchla v březnovém kvalifikačním utkání s Dánskem (0:3). Následná výhra v Arménii (rovněž 3:0) jeho pozici vylepšila. Byť se uvažovalo o jeho odvolání, šéf českého fotbalu Miroslav Pelta jej ve funkci podržel.

"Ani jsme nehlasovali, ale převážil většinový názor proto, že realizační tým má podporu, dokud bude aspoň teoretická šance na postup do Brazílie," uvedl Pelta na tiskové konferenci.

Anketa
Vydrží Michal Bílek u reprezentace do konce kvalifikace?
ANO
NE

Na dnešním zasedání výkonného výboru zazněly kritické názory v jen omezené míře. "Byla minorita lidí, kteří měli jiný názor. Jsou to lidé, kteří pracují třeba na okresní úrovni a reagují na věci, co slyší v médiích," prohlásil bez dalšího upřesnění Pelta. Veřejně se za Bílkovo odvolání stavil pouze Josef Tancoš, člen výkonného výboru za Čechy.

Video placeholder
Šéf FAČR Miroslav Pelta na tiskové konferenci vysvětluje, proč nechal ve funkci trenéra české reprezentace Michala Bílka • Michal Pochylý

Podporu má i reprezentační manažer Vladimír Šmicer, ačkoliv Pelta měl k jeho práci výhrady. „Je potřeba větší komunikace s hráči, aby jim vysvětloval, proč nebyli nominovaní. Také mají svoji ješitnost a je pro ně důležité, aby se o důvodech, proč nebyli nominovaní, dozvěděli dřív než z tiskových konferencí.“

Nyní je jisté, že trenér Bílek, který se často dostává pod kritiku ze strany fanoušků, tak Rosického a spol. povede i v klíčových zápasech o postup na světový šampionát do Brazílie. Národní tým čeká domácí utkání s Itálií (7. června), na podzim pak odehraje zbytek kvalifikace (s Arménií, v Itálii, v Maltě a v Bulharsku).

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů