Limberský odpočívá jako Bolt: Naložit se do ledu, to je paráda!

Usain Bolt se vítězení ještě zdaleka nenabažil.
Zlatý Usain Bolt a bronzový Nesta Carter zapózovali fotografům
Usain Bolt v objetí svých krajanů po zlatém sprintu v Moskvě
Hvězdný jamajský sprinter Usain Bolt je znovu mistrem světa v běhu na 100 metrů. Titul v závodu na 100 metrů získal Bolt po čtyřech letech. Předloni v Tegu totiž ve finále ulil start a byl diskvalifikován. V Moskvě už si jamajský sprinter už opět počínal bezkonkurenčně.
Po vítězném závodě nechybělo v podání Usaina Bolta jeho tradiční oslavné gesto
Usain Bolt si v cíli užívá radost ze zlaté medaile
Usain Bolt přijímá v cíli gratulace od stříbrného Justina Gatlina z USA
9
Fotogalerie
spo
Reprezentace
Začít diskusi (0)

Vana naplněná studenou vodou a ledovou tříští? Pro sportovce nejlepší regenerace! S chutí ji využívá plzeňský fotbalista David Limberský, legenda Manchesteru United Ryan Giggs nebo třeba jamajský sprinter Usain Bolt. Ten se při regeneraci vyfotil po nedělním úspěchu na atletickém MS.

"V ledu vydržíme tak dvakrát čtyři minuty. Ti, co odehrají veký počet minut, se střídají. A je to docela náročné," řekl Limberský na pondělním reprezentačním srazu, kde si postěžoval na extrémní vytížení.

Každý fotbalista musí sledovat jednotlivě, aby to s ochlazením těla nepřehnal. "Máme tam hodiny, takže si to kontrolujeme sami podle ručičky. Do čtyř ještě umíme," smála se opora Viktorie. "Do ledu se ale neponořím celý, jenom nohy. Zas tak otužilý nejsem," dodal reprezentační obránce, který z plzeňských hráčů vydrží v ledové lázni nejdéle.

Limberský přiznal, že jde o jeho nejoblíbenější způsob regenerace. A není sám! Mezi světovými hvězdami to jsou i sprinter Usain Bolt, tenistka Agnieszka Radwaňská nebo fotbalista Ryan Giggs.

Nejlepší sprinter světa Usain Bolt odpočívá po triumfu na atletickém MS v Moskvě, při regeneraci mu pomáhá ledová koupelNejlepší sprinter světa Usain Bolt odpočívá po triumfu na atletickém MS v Moskvě, při regeneraci mu pomáhá ledová koupel • Twitter

"Četl jsem, že to Giggs dělá. Ale už mnohem dřív jsme to zkoušeli v Plzni. Poradili nám to fyzioterapeuti," uvedl Limberský. "Každému bych to doporučil. Na únavu je led nejlepší. A k tomu kvalitní spánek, dobré jídlo plus masáže."

Západočeská opora kvalitní regeneraci nutně potřebuje. Patří k nejvytěžovaným hráčům Vrbovy party, na levé straně obrany odjezdí většinu zápasů, navíc v plném počtu minut. K tomu si ještě plní reprezentační povinnosti, kde též patří do základní sestavy.

"Radši bych si odpočinul, ten termín je nešťastný. Takovej blbej čas, kdy těch zápasů je hrozně moc. V Plzni hrajeme o všechno jak v lize, tak v Lize mistrů. Ale reprezentovat samozřejmě chci, baví mě to," řekl Limberský v pondělí během reprezentačního srazu před středečním duelem s Maďarskem.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů