Kouč Dunga se opřel do Neymara: Priorita je fotbal, ne reklama!

Zklamaní Brazilci i s Neymarem po prohraném zápase o bronz
Zraněný Brazilec Neymar se po konci zápasu o bronz dobelhal i na hřiště
Fotbalisté Brazílie před výkopem semifinále MS vzpomenuli zraněného Neymara
Neymar na hřišti! Dres zraněné hvězdy Brazílie třímal při nástupu v ruce kapitán David Luiz
Nezapomněli. David Luiz třímal při nástupu dres zraněného spoluhráče Neymara
5
Fotogalerie
pod
Reprezentace
Začít diskusi (0)

Staronový trenér Brazílie Dunga si při svém prvním rozhovoru vůbec nebral servítky. Vrátil se ke krachu týmu na domácím MS a nebál se ani pustit do největší hvězdy. „Nebudeme hrát pro Neymara. On musí hrát pro tým,“ tvrdí kouč, kterému se také nelíbilo časté plakání i nadměrná starost hráčů o svůj účes.

Dunga se stal trenérem Brazílie po odvolaném Luis Felipe Scolarim, pod kterým v šatně nepanovala zrovna disciplína. Důkazem byly četné výstřelky hráčů i neorganizovaná hra.

Nový lodivod ale hned na začátku ukázal, že hodlá týmové myšlení změnit. A začal s největší hvězdou. „Pro každého musí být národní tým maximum. Neymar by se měl soustředit více na fotbal, než na reklamu,“ řekl jasně Dunga.

„Pokud budu na tiskové konferenci brazilské reprezentace, budu mít na hlavě jedině brazilskou čepici,“ narážel kouč na to, že někteří hráči včetně Neymara nosili před novináři kšiltovky svých sponzorů.

Dungovi se také nelíbí, že hráči se během šampionátu soustředí na jiné věci než fotbal. Například na své účesy. „O vlasy se můžou starat před a po šampionátu. Ne během něj,“ nakázal přísně. Třeba obránce Dani Alves během MS měnil účes několikrát. To skončilo.

Bývalý vynikající reprezentant mluvil také o přehnaném brečení hráčů na domácím šampionátu, které se často probíralo. „Jsme hrdí muži. A ti nebrečí,“ má jasno.

„Budeme vidět mnohem více na hřišti, než mimo něj,“ zakončil Dunga. Jeho nové svěřence nečeká nic snadného.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů