15. června 2015 • 07:54

Brazilci prohrávali po ďábelském kiksu, Peru zlomili až v nastavení

0
Sparta - Baník: Blažek daroval Letenským druhý gól, Kuchta slavil jako Haaland. 2:0
Extraligový šerif má v play off víc práce. Jak se rodí tresty? Ujčík už ví, co bude po sezoně

Brazilští fotbalisté až v nastaveném čase odvrátili bodovou ztrátu na úvod Copy América, když s outsiderem z Peru prohrávali hrubce z úvodu zápasu. Pak sice rychle srovnal Neymar, ale rozhodnutí přišlo po jeho nahrávce Douglasu Costovi až ve druhé minutě nastaveného času. Brazilci tak mohli slavit vydřenou výhru 2.1.

Brazilci museli výsledek otáčet, protože už ve třetí minutě poslal outsidery z Peru do vedení Christian Cueva. Ten využil hrubky, kterou načal David Luiz a dokonal brankář Jefferson přihrávkou přímo na jeho nohu.

VIDEO | Podívejte se na sestřih zápasu

Hned o dvě minuty později vyrovnal hvězdný Neymar hlavou po centru spoluhráče z Barcelony Daniho Alvese, ale obratu se Kanárci dočkali až po uplynutí řádné hrací doby. Vítězný gól připravil ofenzivnímu záložníkovi Šachtaru Doněck Costovi přihrávkou opět Neymar.

Brazílie se ujala vedení ve skupině C díky většímu počtu vstřelených branek před Venezuelou, která gólem Salomóna Randóna porazila Kolumbii.

Copa América, fotbalové mistrovství Jižní Ameriky v Chile:
Skupina C:
Brazílie - Peru 2:1 (1:1)
Branky:
5. Neymar, 90.+2 Costa - 3. Cueva.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.