6. července 2015 • 08:40

Famózní finále MS! Hattrick za 16 minut, Američanky smetly Japonky 5:2

Autor: ,
Abby Wambachová a její zlatá radost.
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Rosického sako, tanec s ježkem a žvýkačka, která nezaskočí LIGA NARUBY: Rosického sako, tanec s ježkem a žvýkačka, která nezaskočí
13. den na ZOH: Francouz jako Hašek, dejá vu z Nagana a noční můra Ester 13. den na ZOH: Francouz jako Hašek, dejá vu z Nagana a noční můra Ester
VŠECHNA VIDEA ZDE

Američanky vyhrály potřetí fotbalové mistrovství světa. V repríze finále minulého šampionátu zvítězily nad obhájkyněmi titulu z Japonska 5:2. Hattrickem k tomu přispěla Carli Lloydová, která se stala se šesti góly spolu s Němkou Célií Šašičovou nejlepší střelkyní turnaje a zároveň byla zvolena nejlepší hráčkou mistrovství.Američanky naposledy slavily titul v roce 1999. Následně dvakrát získaly bronz při dvojím triumfu Němek a před čtyřmi lety podlehly v zápase o zlato Japonkám. Těm se pomstily už o rok později ve finále olympijských her v Londýně a návrat na trůn dokonaly nyní ve Vancouveru.

Za titulem je nasměrovala Lloydová dvěma góly v úvodních pěti minutách. Navíc za dalších deset minut dokonala hattrick a zvyšovala už na 4:0, jelikož těsně předtím se prosadila i Holidayová.

"O něčem podobném jsem snila, ale nikdy jsem si nepředstavovala, že by to vyšlo takhle dokonale. Ani tomu nemůžu uvěřit. Náš vstup do zápasu se zapíše do historie," řekla Lloydová. "Ukázaly jsme, že si titul zasloužíme. Šly jsme za ním a teď ho máme," radovala se.

Ve 27. minutě sice Američanky po 540 minutách přišly o neprůstřelnost a inkasovaly zásluhou Ogimiové, ale skvěle rozehraný zápas už si nenechaly vzít. Nerozhodil je ani vlastní gól Johnstonové, naopak hned vzápětí zvýšila Healthová a definitivně rozhodla o triumfu týmu USA.

Spolu s Lloydovou dostaly cenu pro nejlepší hráčky také Amandine Henryová z Francie a Japonka Aja Mijamaová. Nejlepší brankářkou byla zvolena Američanka Hope Solová a cenu pro nejlepší mladou hráčku převzala Kanaďanka Kadeisha Buchananová.

Výsledek:

USA - Japonsko 5:2 (4:1)
Branky: 3., 5. a 16. Lloydová, 14. Holidayová, 54. Heathová - 27. Ogimiová, 52. vlastní Johnstonová. Diváci: 53.341 (vyprodáno).

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze