12. srpna 2015 • 17:32

BAROMETR FORMY: Dočkal v lize válí, Čech se však musí zvednout

Autor:
 • Podívejte se, jak se daří fotbalovým reprezentantům. Podívejte se, jak se daří fotbalovým reprezentantům.FOTO:

  Deník Sport se podíval na formu fotbalových reprezentantů. A není to pěkný pohled. Většina hráčů nevstoupila do nové sezony v ideálním rozpoložení. Přitom právě jejich výkony budou pro úspěch národního týmu ve zbytku kvalifi kace klíčové. Do barometru formy byli zařazeni Václav Procházka a Daniel Kolář, protože Michal Kadlec a Tomáš Rosický letos ještě neodehráli ani minutu. Podívejte se, v jaké formě se nachází jedenáct klíčových mužů Pavla Vrby.

 • David Limberský - 20%

  Obránci Davidu Limberskému se nedaří.Obránci Davidu Limberskému se nedaří.

  Plzeň
  Sezona 2015/2016:
  4 zápasy/0 gólů

  Kam se poděl ten ostrý levý bek, který strážil svěřenou lajnu a navíc vydatně podporoval ofenzivu svou pověstnou šajtlí? Zatím je z něj pouze stín velkého hráče, jako by po podpisu nové smlouvy s Viktorií ztratil motivaci a chuť do další práce. 

 • Petr Čech - 25%

  Petr Čech zažil špatný vstup do anglické ligy.Petr Čech zažil špatný vstup do anglické ligy.

  Arsenal
  Sezona 2015/2016:
  2 zápasy/2 inkasované góly

  První vyhrání... Zatímco proti Chelsea (1:0) v duelu o Community Shield udržel čisté konto, v neděli proti West Hamu (0:2) vypadal, jako by stál v bráně poprvé v životě. Pro blaho národního týmu i Arsenalu se musí rychle zvednout.

 • Václav Procházka - 30%

  Václav Procházka je velice nejistý v plzeňské defenzivě.Václav Procházka je velice nejistý v plzeňské defenzivě.

  Plzeň
  Sezona 2015/2016:
  5 zápasů/0 gólů

  Chyboval už v letní přípravě – a spolehlivý není ani v ostrých zápasech, zatím je to muž dvou tváří. Na hřišti Maccabi nadchnul dvěma precizními gólovými nahrávkami, jenže v domácí odvetě je negoval nepokrytím skórujícího Erana Zahaviho.

 • Pavel Kadeřábek - 35%

  Pavel Kadeřábek působil v prvním ostrém utkání za Hoffenheim nejistě.Pavel Kadeřábek působil v prvním ostrém utkání za Hoffenheim nejistě.

  Hoffenheim
  Sezona 2015/2016:
  1 zápas/0 gólů

  Premiéra v novém působišti mu nevyšla. V utkání Německého poháru na hřišti druholigového Mnichova 1860 (0:2) působil nejistě a vše korunoval špatnou rozehrávkou, která předcházela prvnímu gólu domácích. Bude potřebovat čas na aklimatizaci.

 • Daniel Kolář - 40%

  Daniel Kolář svou fazonu stále nemůže najít.Daniel Kolář svou fazonu stále nemůže najít.

  Plzeň
  Sezona 2015/2016:
  5 zápasů/1 gól

  Potenciální náhrada za Tomáše Rosického, který zřejmě nebude k dispozici. Daniel Kolář si drží slušný standard, nicméně i on se svezl se špatným týdnem Plzně, v němž Viktoria přišla o Ligu mistrů a důležité body v domácí soutěži.

 • Lukáš Vácha - 45%

  Lukáš Vácha střídá dobré okamžiky s těmi špatnými.Lukáš Vácha střídá dobré okamžiky s těmi špatnými.

  Sparta
  Sezona 2015/2016:
  4 zápasy/0 gólů

  Kvůli jeho fatální hrubce na Islandu je příští nominace Lukáše Váchy otazníkem, zvlášť když podobně chyboval i na hřišti CSKA. V Moskvě si však zároveň připsal gólovou asistenci a od té doby jde jeho výkonnost konstantně nahoru.

 • Tomáš Sivok - 50%

  Tomáš Sivok odehrál za Bursaspor zatím jen jeden zápas.Tomáš Sivok odehrál za Bursaspor zatím jen jeden zápas.

  Bursaspor
  Sezona 2015/2016:
  1 zápas/0 gólů

  Další reprezentační opora, která v létě změnila dres. Pro ambiciózní Bursaspor je Tomáš Sivok jedním z klíčových hráčů. Klub zatím hrál jen o turecký Superpohár proti Galatasarayi (0:1) – a český stoper odehrál celých devadesát minut.

 • David Lafata - 60%

  David Lafata se vrátil po zranění.David Lafata se vrátil po zranění.

  Sparta
  Sezona 2015/2016:
  3 zápasy/2 góly

  Je zpět. Byť Sparta před sezonou získala do útoku dvě zahraniční akvizice, pozici jejího útočníka číslo 1 si s přehledem nadále drží kapitán. Pokořil obranu Baníku i Zlína a blízko gólu byl také proti CSKA, kdy jeho nenápadný volej skončil na tyči.

 • Ladislav Krejčí - 70%

  Ladislav Krejčí nabírá svoji bývalou formu.Ladislav Krejčí nabírá svoji bývalou formu.

  Sparta
  Sezona 2015/2016:
  4 zápasy/2 góly

  Při dlouhodobém zranění Václava Pilaře jasná volba na levé křídlo. Nový systém 3-5-2 ho ve Spartě vynesl až do útoku, ale subtilní rychlík se s touto rolí zatím pere zdatně. Dva góly v předkole Ligy mistrů proti CSKA Moskva jsou toho důkazem.

 • Bořek Dočkal - 75%

  Bořek Dočkal je tahounem Sparty.Bořek Dočkal je tahounem Sparty.

  Sparta
  Sezona 2015/2016:
  5 zápasů/3 góly

  V roli tvůrce hry Sparty se nebojí vzít na sebe odpovědnost a navíc je i produktivní. V Synot lize se trefil už třikrát, obstál rovněž na mezinárodní úrovni v konfrontaci s CSKA. Zejména domácí odveta mu vyšla na výbornou.

 • Vladimír Darida - 90%

  Vladimír Darida má v současné době největší formu ze všech reprezentantů.Vladimír Darida má v současné době největší formu ze všech reprezentantů.

  Hertha Berlín
  Sezona 2015/2016:
  1 zápas/1 gól

  Po přestupu z Freiburgu se naprosto hladce usadil v základní sestavě Herty a zatím vykazuje všechny znaky opravdové posily. Soutěžní debut v Německém poháru proti Bielefeldu ozdobil gólem levačkou na konečných 2:0 2 pro hosty. 

 Klasická verze
Mobilní verze