26. října 2015 • 16:17

Vacek v reprezentaci? Vrba ho asi odmění za výkony v Polsku

Autor:
Záložník polského Gliwice Kamil Vacek by mohl dostat od trenéra Pavla Vrby pozvánku do reprezentace
TOP VIDEA
Pokorný: Byli bychom srabi, kdybychom se nepokusili o titul Pokorný: Byli bychom srabi, kdybychom se nepokusili o titul
Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pro české fanoušky trochu zapomenutý, očím reprezentačního trenéra Pavla Vrby a jeho spolupracovníků ale neunikl. Záložník Kamil Vacek pravidelně hraje v polském Gliwice, se kterým vede ligu, a brzy by mohla přijít odměna. Podle tamního serveru 90minut.pl dostane pozvánku do národního týmu na listopadové přátelské zápasy.Kamil Vacek se po svém návratu z Itálie do Sparty v roce 2013 v české lize příliš neuchytil. Přestože ho Pražané z Chieva koupili, poslali ho minulé léto na hostování do Mladé Boleslavi. Před pár měsíci ale angažmá zase měnil.

Tentokrát Vacek putoval na hostování do Polska. A v týmu Piast Gliwice se bývalý talent konečně zase rozjel. V klubu, který trénuje Radoslav Látal a ve kterém hraje i další sparťan Martin Nešpor, patří k oporám. Navíc s ním vede polskou ligu.

Podle polského serveru 90minut.pl nyní přijde odměna. Záložníka, který vstřelil v sezoně zatím tři góly, by mohl povolat Pavel Vrba do reprezentace na přátelská utkání se Srbskem (13.11 v Ostravě) a právě v Polsku (17.11. ve Wroclawi).

Vrba ostatně po konci úspěšné kvalifikace o EURO 2016 ve Francii prozradil, že hodlá dát šanci novým tvářím. „Opakuju, že nominace je otevřenou věcí. Dveře do reprezentace nemá zavřené nikdo,“ tvrdil kouč českého národního týmu.

Vacek by v reprezentaci nebyl úplným nováčkem, pár startů si připsal už pod předchozím trenérem Michalem Bílkem. Zahrál si ale hlavně v přátelských utkáních, v kvalifikaci o EURO 2012 odehrál ve dvou duelech jen 16 minut.

Přijde teď pro zapomenutého Vacka další šance? Byla by to jistě náplast na poslední zápas v polské lize, ve kterém záložník nedal penaltu a jeho tým prohrál 0:1. V čele ligy má přesto náskok šesti bodů. A Vacek je jeho stěžejní oporou, v této sezoně zatím nechyběl ani jednou v základní sestavě.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze