9. listopadu 2015 • 16:34

Vzhůru do Francie! Podívejte se, v čem budou hrát Češi na EURO

Autor: ,
Vzhůru do Francie! Podívejte se, v čem budou hrát Češi na EURO
TOP VIDEA
NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea
Pardubice - Vítkovice: Trončinského parádička! Takhle si přehodil Pytlíka Pardubice - Vítkovice: Trončinského parádička! Takhle si přehodil Pytlíka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Odhaleno! Čeští fotbalisté představili nové dresy pro EURO 2016 ve Francii, kam postoupili z prvního místa ve svojí kvalifikační skupině. Svěřenci Pavla Vrby budou nastupovat kompletně v červené, znak výrobce, reprezentace i číslo jsou pak uprostřed pod sebou.Fanoušci zatím mají možnost vidět červenou verzi, příští rok v březnu bude odhalena i bílá. Jde celkově už o 11. sadu dresů, kterou budou čeští hráči oblékat.

"Pro mě je největší výhoda, že není tolik uplý, uplé dresy nemám moc rád. Určitě tomuhle dresu dávám palec nahoru. Jak materiálem, tak i vzhledově. Moc se mi líbí," zhodnotil  obránce Pavel Kadeřábek, který dorazil na představení společně s obráncem Michalem Kadlecem a záložníky Vladimírem Daridou a Bořkem Dočkalem.

Vzhůru do Francie! Podívejte se, v čem budou hrát Češi na EURO

Nové dresy odkazují na historické úspěchy národního týmu na minulých evropských šampionátech, mimo jiné nápisem "zopakujme dějiny." Domácí červená varianta připomíná zlatý úspěch československého týmu na EURO 1976, druhá bílá verze dává vzpomenout na stříbrnou pozici z EURO 96.

"Na sobě ho cítím trošku lépe než ten poslední, který jsme měli. Dneska je trend uplých dresů, tenhle je trochu méně. V tomhle je to příjemnější," zhodnotil nové dresy sparťanský záložník Bořek Dočkal.

Nové dresy jsou vybavené speciální technologií, která pomáhá hráčům udržet optimální tělesnou teplotu. Na vnitřní straně dresů jsou umístěny pásky ze speciálního materiálu s mikro kapslemi, jež absorbují přebytečné teplo a v případě potřeby jej uvolní zpátky do pokožky.

"Dresy by nám měly symbolizovat to, abychom si uvědomili, za co hrajeme, to je na tom nejdůležitějšáí. Zbytek už je o hlavách a o výkonech, ne o tom, z jakého materiálu je dres vyrobený," zamyslel se Dočkal.

Představení nových dresů přihlížel i trenér Pavel Vrba. "Doufám, že ve Francii díky novým dresům budeme vypadat hezky, ale hlavně tam něco uhrajeme," prohlásil reprezentační kouč. "Líbí se mi také proto, že jsme se na nich trošku podíleli. Bavili jsme se s firmou o tom, jak budou vypadat nejen dresy, ale i vycházkové a volnočasové věci. Musím tvrdit, že je to výborné a že se mi to strašně líbí," usmíval se Vrba. 

GALERIE | Podívejte se, jak se měnily dresy české reprezentace od EURO 1996

Dresy pro EURO 1996. Proslavil se v něm nejen Karel Poborský.
Dresy pro EURO 1996. Proslavil se v něm nejen Karel Poborský.

Čeští reprezentanti představili i doplňkové oblečeníČeští reprezentanti představili i doplňkové oblečení

Čeští reprezentanti se při prezentaci nových dresů dobře baviliČeští reprezentanti se při prezentaci nových dresů dobře bavili

Fotbalisté české reprezentace představili nové dresy pro EURO ve FranciiFotbalisté české reprezentace představili nové dresy pro EURO ve Francii

Nové dresy české reprezentace pro EURO už jsou v prodejiNové dresy české reprezentace pro EURO už jsou v prodeji

Legendární reprezentant Antonín Panenka ukázal dres, ve kterém Československo ovládlo EUROLegendární reprezentant Antonín Panenka ukázal dres, ve kterém Československo ovládlo EURO

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze