10. listopadu 2015 • 20:09

Takhle zpívá repre! Češi oslavili postup na EURO novou písní

Autor: ,
TOP VIDEA
Belgický novinář o posile, která míří do Sparty: Stanciu byl v Anderlechtu flop Belgický novinář o posile, která míří do Sparty: Stanciu byl v Anderlechtu flop
Česká výprava na ZOH je třetí nejpočetnější v historii. Účast mohla být ještě vyšší, lituje Kejval Česká výprava na ZOH je třetí nejpočetnější v historii. Účast mohla být ještě vyšší, lituje Kejval
VŠECHNA VIDEA ZDE

Netradiční formu oslavy postupu na mistrovství Evropy zvolili čeští fotbalisté. Dnes společně nazpívali píseň, která se nese v duchu mušketýrského hesla Jeden za všechny a všichni za jednoho. Stejné motto provázelo i celou úspěšnou kvalifikaci."Vytvořit tuto píseň byl spontánní nápad poté, co jsme postoupili na mistrovství Evropy. Velkým hybatelem byl především náš kustod a nadšený zpěvák Jirka Strnad," řekl tiskový mluvčí reprezentace Ondřej Lípa. Píseň "Jeden za všechny" otextoval Ondřej Martin na hudbu Maxe Brauna.

Reprezentanti se s písní seznámili už v minulých dnech. Dnes se sešli v nahrávacím studiu Českého rozhlasu a na dvě hodiny se i s realizačním týmem vžili do rolí profesionálních zpěváků. Režie se ujal mistr zvuku Karel Fisl, který byl s výkonem fotbalistů spokojený a často je chválil.

Fotbaloví reprezentanti si dnes vyzkoušeli, jak tvrdý chléb občas mají profesionální zpěváci.
Fotbaloví reprezentanti si dnes vyzkoušeli, jak tvrdý chléb občas mají profesionální zpěváci.

"Je příjemné slyšet chválu, ale uvidíme, jaký bude výsledný produkt. Vyloženě dobrý zpěvák nejsem, z hudební výchovy jsem žádné dobré známky ve škole neměl, ale tady se člověk v té skupině nějak schoval. Zpívat tu písničku sám, tak to je o moc horší," připustil brankář Tomáš Vaclík. Jeho gólmanský kolega Petr Čech při nahrávání využil také své bubenické umění, kterému se věnuje ve volném čase.

Česká fotbalová reprezentace společně nazpívala oslavnou postupovou píseň pro EURO ve Francii!

Posted by Česká fotbalová reprezentace on 10. listopad 2015

"Je to docela dobrý teambuilding. Jen málokdy se nám povede, abychom se společně sešli na akci, která se netýká fotbalu nebo mediálních a sponzorských povinností. Takže určitě výborný zážitek pro každého," řekl Čech. "Jak jsem to slyšel ve sluchátkách, zní to dobře. Sám tedy moc zpívat neumím, ale podle mě to klukům šlo. Věříme, že se písnička bude líbit," dodal gólman Arsenalu.

Nahrávku mají nyní v rukou experti ze studia, oficiální verze bude hotova na přelomu listopadu a prosince.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze