Tomáš Podvín
11. listopadu 2015 • 13:49

Zahustel: Zájem ze Slavie a Sparty? Chci dobrý výsledek s Boleslaví

720p480p360p240p
Zahustel: V létě mě ani nenapadlo, že bych mohl do reprezentace
TOP VIDEA
SESTŘIH Premier League: Manchester City - Newcastle 3:1. Agüero nasázel hattrick SESTŘIH Premier League: Manchester City - Newcastle 3:1. Agüero nasázel hattrick
Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Premiérovou pozvánku do reprezentace i přes výborné výkony v Mladé Boleslavi vůbec nečekal. „Pořád se mi tomu nechce věřit, ale jsem za to strašně rád,“ tvrdí záložník Ondřej Zahustel. Nejen povolání od Pavla Vrby mu ovšem v posledních týdnech dělá radost. Kolem čtyřiadvacetiletého fotbalisty totiž krouží mimo jiné obě pražská „S“.V kariéře si prožil své. Ondřej Zahustel měl velké problémy se zraněními, operované má obě kolena, nuceně vynechal minimálně dva roky. „Upřímně, když jsem se dozvěděl o druhém zranění, brečel jsem. Ale na konec jsem nikdy nepomyslel,“ říká. „Teď se mi to snad vrací a nastávají hezké časy,“ dodává.

A skutečně, Zahustel aktuálně patří do smrtící ofenzivy Mladé Boleslavi, která se chlubí bilancí 37 vstřelených branek ve třinácti zápasech Synot ligy. V tomto ohledu v lize nemá konkurenci a zařadila se tak ke kandidátům na titul.

„O titulu se ale s klukama nebavíme. Chceme hrát o evropské poháry, máme teď skvělou partu a šlape to skvěle,“ tvrdí Zahustel. Stejně jako o několik jeho spoluhráčů v čele s Jiřím Skalákem je i o ofenzivního šestigólového záložníka v lize značný zájem. Mluvilo se o Spartě i ambiciózní Slavii.

720p 480p 360p 240p
Mladá Boleslav - Jihlava: Gól Ondřeje Zahustela na 6:1

„Vždy jsem se to jen dočetl z médií, já nic konkrétního nevím. Jsem hráč Boleslavi, soustředím se na ni,“ prozrazuje. Pokud si Boleslav skvělou podzimní sezonu v posledních třech zápasech nepokazí a bude stále ve hře o titul, odcházelo by se mu navíc hodně těžko.

„Je hezký, když je moje jméno spojováno s takovými kluby jako je Sparta a Slavia. Kdybychom se ale do konce podzimu udrželi se Spartou a Plzní, určitě bych to rád s Boleslaví dohrál a pokusil se o hezký výsledek. Je to ovšem i věc vedení,“ připouští Zahustel, který má ve středočeském klubu smlouvu do roku 2018.

Výborné podzimní výkony ho každopádně vystřelily do reprezentace, kde nahradil pro přátelská utkání se Srbskem (13.11.) a v Polsku (17.11.) zraněného Matěje Vydru. „Dozvěděl jsem se to v pondělí ráno, byl to pro mě hodně příjemný budíček. Hned jsem volal tátovi, jsem za to strašně rád,“ rozplývá se.

Na srazu ho nečekalo žádné zápisné, stačil už ale promluvit s trenérem Pavlem Vrbou. „Chvíli za mnou byl, prohodili jsme pár slov, ptal se mně, jestli mi nevadí levý záložník. Já jsem typický pravý záložník, ale poslední dobou hodně rotujeme s Jirkou Skalákem v Boleslavi, tak myslím, že mi to nevadí ani na levé straně,“ prozrazuje Zahustel.

A jak se zatím v nové roli reprezentanta cítí? „Dvakrát jsem byl mezi náhradníky, ale těch je vždy hodně, vůbec jsem tomu nevěřil. Hrozně si to užívám. Většinu kluků znám, protože se v lize potkáváme. Nově jsem ale poznal Petra Čecha, Tomáše Sivoka a Michala Kadlece, na ty jsem se těšil,“ zakončuje.

720p 480p 360p 240p
Suchý: Trest je adekvátní, věřím, že mě EURO stát nebude

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze