11. listopadu 2015 • 04:59

Velká šance přichází. SEDM hráčů, kteří potřebují oslnit Vrbu

Autor:
 • Zatímco brankář Tomáš Koubek na první start v reprezentaci zatím čeká, Kamil Vacek a Daniel Pudil již zkušenosti mají Zatímco brankář Tomáš Koubek na první start v reprezentaci zatím čeká, Kamil Vacek a Daniel Pudil již zkušenosti majíFOTO:

  Někteří z nich by nebýt zranění v nominaci ani nefigurovali, jiní dostávají šanci po delší době. Na to se už ale nikdo ptát nebude. Trenér české reprezentace Pavel Vrba dá v listopadových přípravných zápasech se Srbskem a v Polsku logicky šanci i neokoukaným tvářím. Pokud chtějí zvýšit své šance na EURO ve Francii, musí zazářit. Kterých fotbalistů se to týká? Podívejte se v článku.

 • Tomáš Koubek

  Startů v reprezentaci: 0

  Jedním z těch, kteří by se měli dočkat prvního startu v reprezentaci, je brankář Liberce Tomáš Koubek. Přestože podává v klubu skvělé výkony a Sparta uvažuje o tom, že si ho už v zimě stáhne, bojuje nejspíš „jen“ o roli trojky. Petr Čech je neohroženou jedničkou a Tomáš Vaclík perspektivní i již dost zkušenou dvojkou. Možnost podívat se do Francie je ale hodně zajímavá a pokud Koubek přesvědčí, mohl by to být jeho případ.

  720p 480p 360p 240p
  Olomouc - Liberec: Moulis opět nepřekonal Koubka

  720p 480p 360p 240p
  Olomouc - Liberec: Koubek vychytal Vašíčka a Liberec nevyužil brejk

 • Lukáš Bartošák

  Startů v reprezentaci: 0

  Do nominace se dostal díky zranění Davida Limberského. Nečekaná šance, ale o Lukáši Bartošákovi již trenér Pavel Vrba uvažoval delší dobu. Levý obránce či záložník podává v Liberci stabilně dobré výkony. Potřebuje ale přesvědčit na první pokus, další pozvánky se od jeho výkonu budou odvíjet. Jedničkou na post levého beka by měl být nadále Limberský, ale o jeho náhradníka může být boj.

  720p 480p 360p 240p
  Liberec - Mladá Boleslav: Gól Lukáše Bartošáka na 3:2

  720p 480p 360p 240p
  Superpohár Plzeň - Liberec: Gól Lukáše Bartošáka na 2:1

 • Daniel Pudil

  Startů v reprezentaci: 27
  Branky za reprezentaci:

  Na rozdíl od Lukáše Bartošáka již má s reprezentací značné zkušenosti, je ale v dost podobné situaci. Ve Vrbově éře si totiž zatím moc nezahrál, v kvalifikaci o EURO ve Francii zasáhl jen do jednoho zápasu. Po odchodu do druhé anglické ligy se ovšem zase chytil, hraje stabilně a jeho výkony trenérově oku neunikly. Teď má šanci dokázat, že zase může být stabilní součástí týmu.

  Daniel PudilDaniel Pudil

 • Tomáš Kalas

  Startů v reprezentaci: 2

  Přestože je považovaný za jeden z největších českých talentů a s kapitánskou páskou řídil reprezentační jedenadvacítku, v seniorském týmu má zatím na svém kontě pouze 27 odehraných minut. Naposledy v Nizozemsku navíc naskočil na netradiční pozici pravého záložníka. Tentokrát by měl hrát na svém místě v obraně. V Middlesbrough nastupuje pravidelně, přesto se do nominace dostal až na poslední chvíli. Pavla Vrbu tak musí evidentně ještě přesvědčit.

  Tomáš KalasTomáš Kalas

 • Martin Pospíšil

  Startů v reprezentaci: 2

  Na začátku sezony se svezl se špatnou formou Jablonce, v posledních zápasech ho ale zase táhne. První domácí výhru severočeského týmu zařídil právě Martin Pospíšil, když dvakrát krásně asistoval a jednou sám přesně pálil. Jeho perfektní šajtle hodně připomíná Tomáše Rosického. Při jeho absenci a neúčasti Daniela Koláře by mohl Pospíšil ukázat, že dokáže hru tvořit i na reprezentační úrovni.

  720p 480p 360p 240p
  Jablonec - Olomouc: Gól Martina Pospíšila na 4:0

  720p 480p 360p 240p
  Slovácko - Jablonec: Gól Martina Pospíšila na 0:1

 • Kamil Vacek

  Startů v reprezentaci: 6

  Pod Michalem Bílkem si reprezentaci okusil, pod Pavlem Vrbou zatím na pozvánku čekal. Po jeho výborných výkonech v polské lize ale přišla. Vacka si v Polsku hodně považují, chtějí ho všechny tamní velké kluby. Fotbalista, který stále patří Spartě, totiž táhne své Gliwice nečekaně za titulem. Pokud má ale mít šanci na EURO, potřebuje se ukázat i pod větším tlakem v reprezentaci. Příležitost určitě dostane.

  Záložník Kamil Vacek se našel, daří se mu v polskému Gliwice, kde je na hostování ze SpartyZáložník Kamil Vacek se našel, daří se mu v polskému Gliwice, kde je na hostování ze Sparty

 • Ondřej Zahustel

  Startů v reprezentaci: 0

  Stejně jako Lukáš Bartošák a Tomáš Kalas dostal šanci až po zranění jednoho z původně nominovaných hráčů. I on si o ni ale svými výkony v Mladé Boleslavi říkal. V klubu je nedílnou součástí smrtící ofenzivy, která nasázela v lize už 37 branek. Sám Zahustel jich dal šest. S pozvánkou na EURO to bude mít pochopitelně strašně těžké, ale když přišla šance, může se o to porvat.

  720p 480p 360p 240p
  Mladá Boleslav - Jihlava: Gól Ondřeje Zahustela na 6:1

  720p 480p 360p 240p
  Mladá Boleslav - Příbram: Gól Ondřeje Zahustela na 2:0

Témata:  sport, fotbal, reprezentace, vrba
 Klasická verze
Mobilní verze