18. listopadu 2015 • 04:30

Pieta v Turecku. Při minutě ticha za Paříž zněl pískot

Autor: ,
TOP VIDEA
Pokorný: Byli bychom srabi, kdybychom se nepokusili o titul Pokorný: Byli bychom srabi, kdybychom se nepokusili o titul
Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Obrovská vlna solidarity byla od soboty jako reakce na teroristické útoky v Paříži k vidění na stadionech po celém světě. Včerejší reakce tureckých fanoušků před přátelským utkáním s Řeckem se v tomto ohledu vymyká. Minutu ticha na stadionu v Istanbulu propískali.V londýnském Wembley se snažili angličtí fanoušci zpívat francouzskou hymnu, aby podpořili svého soupeře (VÍCE ZDE>>>). Ve Wroclawi zase střelec třetího polského gólu Kamila Grosického do české sítě měl pod dresem vzkaz na podporu Paříže a nebál se ho ukázat, i když dostal žlutou kartu.

V Turecku se fanoušci zachovali jinak. Hráči obou týmů se seřadili u středového kruhu a chytili se za ramena, místo ticha však z tribuny zněl hlasitý pískot. Reakce fanoušků, která je nejvíc zasažená uprchlickou vlnou ze Sýrie, vyvolala řadu dohadů.

VIDEO | Podívejte se, jak vypadala minuta ticha v Turecku

Podle místní zpravodajky agentury Reuters se pískot mísil s výkřiky Alláhu Akbar (Bůh je veliký), který řvali i teroristé, kteří pozabíjeli v centru francouzské metropole desítky lidí. Záhy na její twitterový účet přistála záplava výhrůžek a urážek.

Podle další teorie, která se šířila na sociálních sítích, tak domácí příznivci protestovali proti tomu, že se při mezinárodních zápasech nedrží pieta za oběti teroru na tureckém území a pískot měl být namířený proti těm, kdo teror páchají.

Trenér Turecka Fatih Terim si však myslel, že se fanoušci měli projevit jinak. "Při hymnách a minutě ticha se měli chovat jinak," pronesl zklamaněpo zápase.

Ostudné scéně před remízou 0:0 přihlíželi i čelní představitelé obou zemí – řecký premiér Alexis Tsipras a jeho turecký protějšek Ahmet Davutoglu.

Turečtí fanoušci při minutě ticha za oběti v Paříži pískali
Turečtí fanoušci při minutě ticha za oběti v Paříži pískali

 

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze