Karel Häring
28. března 2016 • 14:10

Švédský kouč Hamrén o českém týmu: Dobrá obrana, ještě lepší útok

TOP VIDEA
Liberec - Mountfield HK: Stránský se porval s Cibulskisem, souboj skončil remízou Liberec - Mountfield HK: Stránský se porval s Cibulskisem, souboj skončil remízou
Unikátní VIDEO ze zasněženého derby Sparta - Slavia: podívejte se na záběry přímo od hřiště Unikátní VIDEO ze zasněženého derby Sparta - Slavia: podívejte se na záběry přímo od hřiště
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO ZE STOCKHOLMU | Porážka se Skotskem? Pro švédského trenéra Erika Hamréna není čtvrteční výsledek (0:1) důvodem ke ztrátě respektu vůči týmu Pavla Vrby. „Ten zápas si zasloužili Češi vyhrát,“ je přesvědčen kouč.Švédsko prohrálo svou první březnovou přípravu v Turecku 1:2, ovšem proti Česku by měla v úterý nastoupit silnější jedenáctka, v čele se Zlatanem Ibrahimovicem.

Útočník Paris St. Germain dopoledne trénoval s mužstvem na trávníku nádherného stadionu Friends Arena. Když kouč Erik Hamrén ukončil přípravu, charismatický bombarďák ve svítivém triku pomalu zamířil k tunelu vedoucímu ke kabinám a ještě naposledy si vystřelil.

Ze stolku, na kterém leželo občerstvení, včetně banánů či kiwi, stojícím nedaleko postranní čáry, si vzal kelímek s mléčným nápojem, napil se a vyrazil do kabiny.

Vladimír Darida by měl být oporou týmu během zápasu proti Švédsku
Vladimír Darida by měl být oporou týmu během zápasu proti Švédsku

Nejlepší střelec v historii švédské reprezentace se evidentně nachází v dobrém rozmaru, což potvrdil i Hamrén. „Když jej sledujete v tréninku, vypadá velice dobře,“ uvedl. Ibrahimovicovi určitě prospěla pauza, kterou mu dal.

Pro zápas s Čechem s ním kouč počítá a věří, že přinese to, co v předchozích zápasech – góly. Zároveň ale počítá s tím, že jeho tým čeká ostrý test. „Češi mají opravdu kvalitní tým, který vyhrál svou kvalifikační skupinu. Doma prohráli poprvé, až když měli jistou kvalifikaci na EURO,“ připomněl výsledek s Tureckem.

„Podle mého názoru jsou Češi dobří v defenzivě, ale musím přiznat, že mě zaujala hlavně ofenziva. Viděl jsem jejich zápas se Skotskem, zasloužili si vyhrát, měli dost šancí,“ prohlásil Hamrén.

Pod jeho vedením Švédsko skončilo v kvalifikační skupině v boji o EURO 2016 na třetím místě za Rakouskem a Ruskem, v baráži porazil Dánsko. Na šampionátu se „Tre Kronor“ střetnou ve skupině s Irskem, Itálií a Belgií.

720p 480p 360p 240p
Krejčí: Moje forma? Pracuju pro tým, nic jsem nezměnil

720p 480p 360p 240p
Ibrahimovic? Bylo by lepší, kdyby odpočívatl, říká Kolář

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze