Karel Häring
28. března 2016 • 14:10

Švédský kouč Hamrén o českém týmu: Dobrá obrana, ještě lepší útok

Reklama
TOP VIDEA
Fakta MS: Rusko má postup na dosah, Afrika poprvé slaví Fakta MS: Rusko má postup na dosah, Afrika poprvé slaví
Vémola před soubojem s Kinclem: Odpočítávám vteřiny, v O2 aréně to bude easy Vémola před soubojem s Kinclem: Odpočítávám vteřiny, v O2 aréně to bude easy
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO ZE STOCKHOLMU | Porážka se Skotskem? Pro švédského trenéra Erika Hamréna není čtvrteční výsledek (0:1) důvodem ke ztrátě respektu vůči týmu Pavla Vrby. „Ten zápas si zasloužili Češi vyhrát,“ je přesvědčen kouč.Švédsko prohrálo svou první březnovou přípravu v Turecku 1:2, ovšem proti Česku by měla v úterý nastoupit silnější jedenáctka, v čele se Zlatanem Ibrahimovicem.

Útočník Paris St. Germain dopoledne trénoval s mužstvem na trávníku nádherného stadionu Friends Arena. Když kouč Erik Hamrén ukončil přípravu, charismatický bombarďák ve svítivém triku pomalu zamířil k tunelu vedoucímu ke kabinám a ještě naposledy si vystřelil.

Ze stolku, na kterém leželo občerstvení, včetně banánů či kiwi, stojícím nedaleko postranní čáry, si vzal kelímek s mléčným nápojem, napil se a vyrazil do kabiny.

Vladimír Darida by měl být oporou týmu během zápasu proti Švédsku
Vladimír Darida by měl být oporou týmu během zápasu proti Švédsku

Nejlepší střelec v historii švédské reprezentace se evidentně nachází v dobrém rozmaru, což potvrdil i Hamrén. „Když jej sledujete v tréninku, vypadá velice dobře,“ uvedl. Ibrahimovicovi určitě prospěla pauza, kterou mu dal.

Pro zápas s Čechem s ním kouč počítá a věří, že přinese to, co v předchozích zápasech – góly. Zároveň ale počítá s tím, že jeho tým čeká ostrý test. „Češi mají opravdu kvalitní tým, který vyhrál svou kvalifikační skupinu. Doma prohráli poprvé, až když měli jistou kvalifikaci na EURO,“ připomněl výsledek s Tureckem.

„Podle mého názoru jsou Češi dobří v defenzivě, ale musím přiznat, že mě zaujala hlavně ofenziva. Viděl jsem jejich zápas se Skotskem, zasloužili si vyhrát, měli dost šancí,“ prohlásil Hamrén.

Pod jeho vedením Švédsko skončilo v kvalifikační skupině v boji o EURO 2016 na třetím místě za Rakouskem a Ruskem, v baráži porazil Dánsko. Na šampionátu se „Tre Kronor“ střetnou ve skupině s Irskem, Itálií a Belgií.

Krejčí: Moje forma? Pracuju pro tým, nic jsem nezměnil
720p 480p 360p 240p

Ibrahimovic? Bylo by lepší, kdyby odpočívatl, říká Kolář
720p 480p 360p 240p

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze