Pavel Janega
27. března 2016 • 13:55

Hlavní důvod Krejčího vzestupu. Mám za sebou vlčáka Šurala, říká

Autor:
TOP VIDEA
12. den na ZOH: Ester vs. Nagano, Češi vs. plexi, Fourcade vs. všichni 12. den na ZOH: Ester vs. Nagano, Češi vs. plexi, Fourcade vs. všichni
Čtvrtfinále proti Američanům? Jsou k poražení, tvrdí hokejový redaktor deníku Sport Čtvrtfinále proti Američanům? Jsou k poražení, tvrdí hokejový redaktor deníku Sport
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po dlouhém trápení vyletěl na jaře do vynikající formy a táhne Spartu v Evropské lize i v nejvyšší české soutěži. Ladislav Krejčí už je zase top. Co se změnilo? "Těžko říct, pořád pracuji stejně a snažím se pomáhat týmu. I pokyny od trenéra jsou podobné," tvrdí letenský záložník. Vlastně jedna věc se změnila – s příchodem Josefa Šurala do Sparty zažil v klubu vůbec poprvé faktickou konkurenci."Asi máte pravdu, tohle je určitě jeden z důvodů (výkonnostního vzestupu)," zamyslel se Ladislav Krejčí. "Když víte, že máte za sebou zrovna Šuryho (Josefa Šurala), který měl výborný půlrok a má skvělou formu, tak to prostě máte v hlavě."

Je to jako v každém jiném zaměstnání: s konkurencí roste výkon, donutí vás makat na maximum. Bez konkurence výkon stagnuje, někdy se i zhoršuje, protože chybí motivace.

"I předtím jsem se snažil trénovat na sto procent, ale teď mám za sebou takového vlčáka... To pak všechno děláte nadoraz," připouští Krejčí, který byl v úvodním jarním utkání ve Zlíně dokonce odsunut na lavičku náhradníků právě proto, aby uvolnil post na levém křídle Šuralovi.

Krejčí: Moje forma? Pracuju pro tým, nic jsem nezměnil

"Ale nebyl jsem zapšklý, nedělal nějaké dusno. Trenér Zdeněk Ščasný se takhle rozhodl a já jsem to absolutně respektoval. Soustředil jsem na to, že když půjdu na hřiště, tak abych týmu pomohl, zvednul ho," vrátil se o několik týdnů zpátky sparťanský záložník.

Od té doby zase nastupuje pravidelně, na levé křídlo nikoho nepustil. To spíš Šural si musel hledat místo na jiných pozicích.

"Dostávám důvěru od trenéra a vážím si toho. Jsem rád, že nám to takhle šlape," těší Krejčího, jenž se Spartou pokračuje v boji o mistrovský titul a v Evropské lize si zahraje čtvrtfinále proti Villarrealu. "Jako celku se nám daří hodně, i díky tomu jsem takhle herně vyrostl. Jsem rád, že se moje práce v tréninku zúročuje."

Nyní se Krejčí připravuje na přípravný zápas ve Švédsku, kde pravděpodobně nastoupí v základní sestavě. Čtvrteční duel se Skoty (0:1) vynechal kvůli menšímu zdravotnímu problému.

Zápas proti Švédsku je velká šance, abych se ukázal, říká Vydra

Ibrahimovic? Bylo by lepší, kdyby odpočívatl, říká Kolář

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze