Jonáš Bartoš
16. listopadu 2016 • 05:00

Kulisa pro Česko? Prázdné tribuny. Sám nevím, jestli bych šel, řekl Dočkal

TOP VIDEA
Vítková slavila medaili v Českém domě. Kdo ji nejvíc dojal? Vítková slavila medaili v Českém domě. Kdo ji nejvíc dojal?
Milan Antoš a Jiří Lípa hodnotí prohru s Ruskem: Zlomem byly nevyužité přesilovky Milan Antoš a Jiří Lípa hodnotí prohru s Ruskem: Zlomem byly nevyužité přesilovky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Lidé z Mladé Boleslavi trávili úterní večer asi všude jinde, než na místním Městském fotbalovém stadionu. Přípravný duel české reprezentace proti Dánsku (1:1) navštívilo pouze 1763 diváků. Tribuny pětitisícového stánku zely prázdnotou a utkání chyběla atmosféra. „Samozřejmě, asi bychom si přáli větší kulisu,“ přiznal reprezentační debutant a boleslavský záložník Petr Mareš.Pod vedením Karla Jarolíma zavítal národní tým do Mladé Boleslavi už podruhé. Jeho první duel na reprezentační střídačce s Arménií (3:0) sledovalo na konci srpna 4351 diváků. V úterý večer návštěva výrazně slabší. Vždyť i na ligová utkání dorazilo v Boleslavi na podzim dorazilo pokaždé víc diváků  (nejméně 2470).

Nutno podotknout, že aktuální podmínky k návštěvě fotbalu příliš nelákaly. Nepříjemná zima, déšť a vlho, které se na tribuně draly pod kůži. Ke všemu šlo „jen“ o přípravný zápas, kde obě mužstva točila sestavou a zkoušela členy širšího kádru.

„Samozřejmě bychom raději hráli někde před plným stadionem. Chápu, že počasí a roční období úplně nenapovídá tomu, aby v půl deváté lidi vzali děti a šli se podívat na fotbal. Sám nevím, jestli bych na ten zápas šel,“ přiznal záložník Bořek Dočkal. „Nicméně asi by měl zápas národního týmu vypadat trošku jinak a před jinou kulisou,“ dodal sparťanský záložník.

720p 480p 360p 240p
Jarolím o tristní návštěvě: Boleslav už delší dobu není fotbalové město

V Boleslavi se navíc začínalo poměrně pozdě. Jedním z důvodů pozdějšího výkopu od 20:30 byl předchozí duel hokejové extraligy. Místní BK Mladá Boleslav v něm hostila předtím Energii Karlovy Vary, vysokou prohru 1:4 sledovalo 2679 diváků. Na fotbal přišlo zhruba o tisícovku méně, než na reprezentační fotbal.

Výběr místa i času utkání byl daný i přáním dánské strany. Soupeř chtěl nastoupit v blízkosti Prahy, takže nebylo moc jiných možností, než dát utkání do Boleslavi. Pozdější vysílací čas si rovněž přála dánská televize. která zápas vysílala.

„V těchto věcech se úplně neorientuju, ani to moc nezjišťuju. Ptal jsem se během srazu, proč se hraje takhle pozdě. Bylo mi řečeno, že to televize takhle určila. Často se i v klubu potkávám s tím, že se ptám, proč se hraje v určitý čas a dostanu tuhle odpověď. Vyhovuje to televizi a teď jde o to, komu ještě dalšímu,“ nechápal Dočkal.

Ještě to tu není úplně fotbalové město, řekl Jarolím

Diváky sice mohl rozehřát povedený úvod, kdy už v 8. minutě svůj premiérový gól v seniorské reprezentaci vstřelil Antonín Barák. Jenže v dalších minutách se nehrál žádný extra fotbal, který by mrznoucí diváky zvedl ze sedaček. Navíc Dánové na konci poločasu srovnali, výsledek 1:1 už se do konce utkání nezměnil.

Kolikrát byly víc slyšet pokyny hráčů, než pokřiky diváků. Fotbal i kulisa šly nahoru až po přestávce. Domácí hru rozhýbali a tlačili se do gólu. Tím roztleskali tu hrstku příznivců, kteří přeci jen na fotbal vyrazili.

„Je mi to líto. Možná sehrál svou roli nešťastný začátek zápasu, ani počasí nebylo ideální. Je to málo, když se tady hrál v podstatě druhý mezistátní zápas. Ale i těch pár lidí, co přišli, nám vytvořili celkem slušnou atmosféru. Mám pocit, že Boleslav dlouhodobě není úplně fotbalové město,“ přiznal Jarolím, který před reprezentací trénoval právě zdejší klub.

Česko - Dánsko 1:1. Trefil se debutant Barák

Barák po první trefě za Česko: Být nahoře, zpychnout? To by byla smrt

720p 480p 360p 240p
Mareš: Doufám, že jsem se trenérovi dostal do paměti

720p 480p 360p 240p
Dočkal po Dánsku: Věděl jsem, že klukům, co začínají, musím pomoct

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze