Jan Podroužek
31. října 2017 • 04:59

Boj o Simiče! Stopera chtějí národní týmy Srbska, Bosny i Chorvatska

Reklama
TOP VIDEA
Kadeřábek: Nabídka od lepšího klubu než Hoffenheim? Ničemu se nebráním Kadeřábek: Nabídka od lepšího klubu než Hoffenheim? Ničemu se nebráním
RENTGEN: Co musí Plzeň zlepšit před vstupem do Ligy mistrů? RENTGEN: Co musí Plzeň zlepšit před vstupem do Ligy mistrů?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Trenér reprezentace Karel Jarolím dnes řekne, koho vezme na přípravný dvojzápas do Kataru. Kolem jednoho jména je teď živo – nastupuje v Serii A a italská média ho hodnotí v superlativech. Stoper AC Milán, který teď hostuje v Crotone, Stefan Simič, má nabídky ze srbské, chorvatské i bosenské reprezentace. Ale pořád čeká, že přijde ta česká, ke které má ze všech nejblíže.V italské lize není velký prostor pro mladé stopery. Chytnou se jen velké výjimky. Aktuálně z ročníku 1995 pravidelně nastupuje jen Milan Škriniar v Interu Milán, Alessio Romagnoli v AC a teď i Stefan Simič v Crotone. Český obránce se velice rychle, během dvou posledních zápasů, vyšvihl mezi obletované hráče celé Serie A.

A fakt je, že podobně kolem něj krouží i balkánské reprezentace. Dvaadvacetiletý stoper, který má sice po rodičích bosenské kořeny, ale narodil se v Praze a Česko reprezentoval v mládežnických výběrech, ještě nenastoupil za áčko. A proto pořád existuje šance, že se možná jednou rozhodne pro jiný národní tým.

Mezi Simičem a realizačním týmem Karla Jarolíma proběhl včera odpoledne kontakt, podle informací Sportu se má pozorovatel – asistent Miroslav Koubek – vydat na příští utkání Seria A Bologna–Crotone, aby mladého obránce viděl přímo. To už bude čtyři dny po dnešní nominaci, na druhou stranu může dostat nadějný stoper dodatečný povolávák na utkání s Islandem a Katarem 8. a 11. listopadu v Dauhá.

Srbové lákají Simiče na MS

Dosud se ale od letního EURO jednadvacítek v Polsku, které se Simičovi povedlo, neutvořil mezi odchovancem Slavie a Jarolímovým týmem žádný vztah, žádná možnost pokroku. Z EURO mimo jiné referoval o mladém českém výběru i Nemanja Vidič, bývalý stoper Manchesteru United, kterého do Polska poslal anglický svaz. A prý vypíchl právě Simiče jako jednoho z nejperspektivnějších hráčů.

Takže teď je to takhle: za Simičem přišli Srbové. Nabízejí mu občanství, které by se prý vyřídilo velmi rychle, protože hráč patří do dílu Republiky srbské i díky pravoslavnému náboženství, které vyznává. Lákají ho na vidinu mistrovství světa, kterého se příští rok v Rusku už jistě zúčastní.

Přišli také Chorvaté a to dokonce ústy prezidenta svazu a velké ikony Davora Šukera. K téhle zemi váže Simiče původ matky, která se v Chorvatsku narodila. Mimo jiné si tam, na ostrově Brač, Simičova rodina zařídila zázemí, sám hráč tam má pár nemovitostí.

DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI O STEFANU SIMIČOVI VČETNĚ ROZHOVORU S OBRÁNCEM AC MILÁN ČTĚTE V ÚTERNÍM VYDÁNÍ DENÍKU SPORT.

Elektronickou verzi si můžete přečíst ZDE>>>


Úterní vydání deníku Sport

Deník Sport v čtečce přímo ve vašem počítači objednávejte zde, nebo přímo na www.isport.cz/epaper >>

Deník Sport v App Storu pro mobily a smart phony se systémem iOS (Apple) stahujte zde >>

Deník Sport v Google play pro mobily a smart phony se systémem Android stahujte zde >>

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze