Jan Podroužek
31. října 2017 • 04:59

Boj o Simiče! Stopera chtějí národní týmy Srbska, Bosny i Chorvatska

TOP VIDEA
Baráž? Je to pro mě motivace dál trénovat a nekončit, prohlašuje Jágr Baráž? Je to pro mě motivace dál trénovat a nekončit, prohlašuje Jágr
Zimní olympiáda objektivem fotografky Deníku Sport Barbory Reichové Zimní olympiáda objektivem fotografky Deníku Sport Barbory Reichové
VŠECHNA VIDEA ZDE

Trenér reprezentace Karel Jarolím dnes řekne, koho vezme na přípravný dvojzápas do Kataru. Kolem jednoho jména je teď živo – nastupuje v Serii A a italská média ho hodnotí v superlativech. Stoper AC Milán, který teď hostuje v Crotone, Stefan Simič, má nabídky ze srbské, chorvatské i bosenské reprezentace. Ale pořád čeká, že přijde ta česká, ke které má ze všech nejblíže.V italské lize není velký prostor pro mladé stopery. Chytnou se jen velké výjimky. Aktuálně z ročníku 1995 pravidelně nastupuje jen Milan Škriniar v Interu Milán, Alessio Romagnoli v AC a teď i Stefan Simič v Crotone. Český obránce se velice rychle, během dvou posledních zápasů, vyšvihl mezi obletované hráče celé Serie A.

A fakt je, že podobně kolem něj krouží i balkánské reprezentace. Dvaadvacetiletý stoper, který má sice po rodičích bosenské kořeny, ale narodil se v Praze a Česko reprezentoval v mládežnických výběrech, ještě nenastoupil za áčko. A proto pořád existuje šance, že se možná jednou rozhodne pro jiný národní tým.

Mezi Simičem a realizačním týmem Karla Jarolíma proběhl včera odpoledne kontakt, podle informací Sportu se má pozorovatel – asistent Miroslav Koubek – vydat na příští utkání Seria A Bologna–Crotone, aby mladého obránce viděl přímo. To už bude čtyři dny po dnešní nominaci, na druhou stranu může dostat nadějný stoper dodatečný povolávák na utkání s Islandem a Katarem 8. a 11. listopadu v Dauhá.

Srbové lákají Simiče na MS

Dosud se ale od letního EURO jednadvacítek v Polsku, které se Simičovi povedlo, neutvořil mezi odchovancem Slavie a Jarolímovým týmem žádný vztah, žádná možnost pokroku. Z EURO mimo jiné referoval o mladém českém výběru i Nemanja Vidič, bývalý stoper Manchesteru United, kterého do Polska poslal anglický svaz. A prý vypíchl právě Simiče jako jednoho z nejperspektivnějších hráčů.

Takže teď je to takhle: za Simičem přišli Srbové. Nabízejí mu občanství, které by se prý vyřídilo velmi rychle, protože hráč patří do dílu Republiky srbské i díky pravoslavnému náboženství, které vyznává. Lákají ho na vidinu mistrovství světa, kterého se příští rok v Rusku už jistě zúčastní.

Přišli také Chorvaté a to dokonce ústy prezidenta svazu a velké ikony Davora Šukera. K téhle zemi váže Simiče původ matky, která se v Chorvatsku narodila. Mimo jiné si tam, na ostrově Brač, Simičova rodina zařídila zázemí, sám hráč tam má pár nemovitostí.

DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI O STEFANU SIMIČOVI VČETNĚ ROZHOVORU S OBRÁNCEM AC MILÁN ČTĚTE V ÚTERNÍM VYDÁNÍ DENÍKU SPORT.

Elektronickou verzi si můžete přečíst ZDE>>>


Úterní vydání deníku Sport

Deník Sport v čtečce přímo ve vašem počítači objednávejte zde, nebo přímo na www.isport.cz/epaper >>

Deník Sport v App Storu pro mobily a smart phony se systémem iOS (Apple) stahujte zde >>

Deník Sport v Google play pro mobily a smart phony se systémem Android stahujte zde >>

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze