27. února 2018 • 15:35

Češi si přece jen zahrají v Rusku, v září je tam čeká příprava

Autor: ,
Reklama
TOP VIDEA
V Záhřebu to žije i v noci! Mohutné oslavy druhého místa neberou konce V Záhřebu to žije i v noci! Mohutné oslavy druhého místa neberou konce
BOJ O ZÁCHRANU: Redaktoři Sportu věští černou budoucnost Příbrami a Dukle BOJ O ZÁCHRANU: Redaktoři Sportu věští černou budoucnost Příbrami a Dukle
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na fotbalové mistrovství světa v Rusku se česká fotbalová reprezentace neprobojovala, ale v dějišti šampionátu si proti domácímu týmu přece jen zahraje. K přípravnému zápasu tam nastoupí 10. září, o místě souboje se ještě jedná. Čtyři dny předtím čeká svěřence Karla Jarolíma úvodní utkání Ligy národů proti Ukrajině.



Národní tým tak už zná kompletní termínový kalendář pro letošní podzim. Češi se utkají ve skupině nové soutěže Ligy národů s Ukrajinou (6. září doma a 16. října venku) a Slovenskem (13. října venku a 19. listopadu doma). Na 15. listopad je pak domluvena další příprava v Polsku.

"Jsem rád za každou kvalitní zápasovou konfrontaci, kterou zápas s Ruskem stoprocentně nabídne. Ruský fotbal dlouhodobě staví tým, který by měl hrát důstojnou roli na blížícím se domácím světovém šampionátu. Tento celek bude následně pokračovat do dalšího kvalifikačního cyklu, bude to velmi zajímavý a náročný zápas," uvedl v tiskové zprávě reprezentační trenér Karel Jarolím.

"Díky šampionátu prochází výraznou modernizací také sportovní infrastruktura, fotbal se opět dostává v Rusku do popředí zájmu. O to je cennější, že si pozvali k přípravnému utkání právě náš výběr. Na podzim bude mít sportovní prioritu Liga národů, nicméně každý duel budeme chtít zvládnout výsledkově i herně," doplnil Jarolím.

Česká reprezentace se v samostatné historii potkala s Ruskem pouze třikrát. Na stříbrném mistrovství Evropy 1996 v Liverpoolu remizovala 3:3, na EURO  2012 ve Vratislavi rovněž ve skupině "Sborné" podlehla 1:4 a naposledy předloni vyhrála přípravné utkání v Innsbrucku 2:1.

Podle Fotbalové asociace ČR došlo s ruskou stranou k rychlé shodě. "Rusko mělo o zápas s námi opravdu enormní zájem, což nás samozřejmě potěšilo. Čekají nás ještě jednání ohledně místa konání a finálního času výkopu, už nyní ale můžeme, myslím, konstatovat, že zápas s Ruskem splňuje po sportovní i marketingové stránce naše požadavky," uvedl generální sekretář FAČR Rudolf Řepka.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty








Klasická verze
Mobilní verze