5. února 2018 • 16:28

Fotbalovou reprezentaci čeká v listopadu přípravný duel v Polsku

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Neuvěřitelné gesto fair play! Fotbalista zakopl míč před prázdnou bránou, aby mohli ošetřit protihráče po hrozivé srážce Neuvěřitelné gesto fair play! Fotbalista zakopl míč před prázdnou bránou, aby mohli ošetřit protihráče po hrozivé srážce
Machovský o návratu ze zámoří: Byl to ztracený rok. Na tlak ve Spartě jsem připravený Machovský o návratu ze zámoří: Byl to ztracený rok. Na tlak ve Spartě jsem připravený
VŠECHNA VIDEA ZDE

Česká fotbalová reprezentace sehraje 15. listopadu přípravné utkání v Polsku. Svěřenci trenéra Karla Jarolíma si tak zápasem s účastníkem letošního mistrovství světa zpestří program Ligy národů. O hostitelském městě se zatím jedná, poslední dva vzájemné duely hostila Vratislav. V listopadu 2015 tam Češi prohráli 1:3."Variant pro listopadové přípravné utkání bylo ve hře několik, Polsko však mělo o zápas s námi eminentní zájem a v kombinaci s příznivou logistikou i aktuální fotbalovou kvalitou soupeře se také pro nás jednalo o prioritní řešení," řekl v tiskové zprávě generální sekretář FAČR Rudolf Řepka. "V tuto chvíli budeme ladit veškeré organizační záležitosti v čele s místem konání zápasu a finálním časem výkopu," dodal.

Polsko je momentálně sedmé v žebříčku FIFA a prožívá velmi dobré období. Z posledních 38 utkání prohrálo jen čtyři. Tým je postaven kolem kanonýra Bayernu Mnichov Roberta Lewandowského, který v posledních 11 startech za národní tým dal 17 branek. S 51 góly je nejlepším střelcem Polska v historii. Mezi další významné postavy týmu trenéra Adama Nawalky patří Arkadiusz Milik, Jakub Blaszczykowski, Piotr Zielinski či Kamil Grosicki.

"Jsem spokojen především kvůli samotnému soupeři. Polsko si užívá výjimečnou fotbalovou generaci, která zdaleka není jen o Robertu Lewandowském. Je to velmi silný tým, o čemž svědčí výkony na Euru ve Francii, postup na šampionát do Ruska i příslušnost do prvního koše v Lize národů," upozornil trenér Jarolím. "Těším se na kvalitní konfrontaci, na své si určitě přijdou také fanoušci. Přestože prioritou pro nás na podzim budou souboje v Lize národů, utkání s Polskem budeme chtít výkonnostně i výsledkově zvládnout," dodal.

Český tým tak už má téměř zaplněný podzimní program, jehož vrcholem budou souboje se Slovenskem a Ukrajinou v Lize národů. Volný je už jen termín 9. až 11. září pro další přípravné utkání. O soupeři se nyní jedná.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze