Šok na Slovensku! Po prohře s Čechy rezignoval kouč Kozák | iSport.cz
14. října 2018 • 19:11

Šok na Slovensku! Po prohře s Čechy rezignoval kouč Kozák

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
iSport podcast: Přijdou posily do Bohemians? Je zájem o Vodháněla a co Pulkrab?
Pro koho bude Čelůstka konkurencí a dává jeho návrat smysl?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Slovenské fotbalisty už nevede Ján Kozák. Čtyřiašedesátiletý trenér skončil na vlastní žádost den po prohře 1:2 s českým týmem v Lize národů. Slovenský fotbalový svaz o tom informoval na svém webu s tím, že v úterním přípravném utkání ve Švédsku povede tým asistent Štefan Tarkovič. Informaci jako první přinesl server iDnes.cz, potvrdily jej i zdroje iSport.cz na Slovensku. Za odchodem Kozáka mají stát neshody uvnitř týmu. Už po prohraném zápase s Čechy byl ke svým svěřencům velmi kritický. „Lobotka hrál špatně, ani Milan Škriniar nezahrál dobře. Buďme objektivní, hodně se mluví o milionech, ale je třeba to ukázat na hřišti,“ řekl.

"S trenérem jsme se na jeho žádost dohodli na ukončení spolupráce," uvedl předseda slovenského svazu Ján Kováčik. "Jde o nečekané rozhodnutí, takže se situací budeme zabývat až po návratu ze Švédska," přidal na adresu kouče, který měl podepsanou smlouvu až do konce kvalifikace o postup na Euro v roce 2020.

Kozák přišel k reprezentaci v létě 2013 a stal se nejdéle působícím trenérem na její lavičce. Jako první dokázal dovést Slovensko na mistrovství Evropy, kde před dvěma lety jeho tým skončil v osmifinále. V Lize národů však Slováci prohráli oba dosavadní zápasy.

"V čase nástupu k týmu byl v nelehké situaci a se slovenskou reprezentací odvedl výbornou práci," uvedl Kováčik. "Vytvořil tým, jenž dosáhl řady vynikajících výsledků, kterými se zapsal do historie našeho fotbalu. Děkuji mu za pět a půl roku práce ve prospěch slovenského fotbalu," dodal.

Slovensko v 54 zápasech pod Kozákovým vedením 29 utkání vyhrálo, desetkrát remizovalo a 15 prohrálo s celkovým skóre 80:48.

Dočkal: Prostoru pro zlepšení je pořád dost. Páska? Něco speciálního

Schick srazil Slováky: Jsem teď rád za každý gól, říká

Dočkal je z nás nejlepší, zářil střelec Krmenčík po výhře nad Slováky

Dokonalé střídání! Kéž by to šlo vždy tak naplánovat, lebedil si Šilhavý zásahy Krmenčíka se Schickem

Hvězda Neapole Marek Hamšík: Češi byli efektivnější!

Vstoupit do diskuse
0
Skupina A
Články odjinud


Články odjinud