1. září 2022 • 10:35

Reprezentace má nové dresy: tradiční barvy a větší znak na prsou

Autor: krm, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
2
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
RENTGEN k derby: Tón bude udávat Slavia, Sparta z bloku a spíš bez Kuchty
SESTŘIH: Baník - Zlín 5:1. Demolice neškodných Ševců a další Vrbovo těžké shledání
VŠECHNA VIDEA ZDE

Česká fotbalová reprezentace představila nové dresy, ve kterých bude hrát během příštích dvou let. Barevně se novinka drží tradic - domácí sada je červená, venkovní bílá. Zaujme ale například výraznější znak na prsou. „Velký lev na hrudi mi připomněl dobu, kdy v národním týmu válel třeba Antonín Panenka,“ uvedl trenér národního týmu Jaroslav Šilhavý.Nové dresy se dočkají premiéry velmi brzy, už v září v závěrečných duelech Ligy národů s Portugalskem a ve Švýcarsku. Stejně jako v posledních letech Součka a spol. obléká společnost Puma. Domácí červená sada má odkazovat na úspěšnou historii, venkovní bílá naopak mířit do budoucnosti.

„Červená varianta dresu je klasika, která k reprezentaci neodmyslitelně patří. Velký lev na hrudi mi připomněl dobu, kdy v národním týmu válel třeba Antonín Panenka. Moc mě těší, že na naši historii nezapomínáme. Na druhou stranu chceme hledět i do budoucnosti, což zase symbolizuje bílý dres určený pro venkovní zápasy,“ řekl kouč Jaroslav Šilhavý.

Výraznou vzhledovou úpravou je právě větší znak na prsou. Designéři se inspirovali v dresech z let 1934, 1976 a 1996, kdy byla reprezentace velmi úspěšná. 

Nové trikoty váží pouze 72 gramů a jsou vyrobeny ze stoprocentně recyklovaných materiálů. „Hráčům poskytují větší komfort,“ uvedl za firmu Puma Miloslav Ptáček.

Sparťan Ladislav Krejčí v domácí sadě dresů
Sparťan Ladislav Krejčí v domácí sadě dresů

Vstoupit do diskuse
2

Kvalifikace na EURO 2024 v Německu

Program kvalifikace na EURO 2024 Skupina E Skupiny kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Českou fotbalovou reprezentaci čeká kvalifikační skupina E, ve které se utká s Polskem, Albánií, Faerskými ostrovy a Moldavskem.

Fotbal dnes * Evropská liga * Konferenční liga * Kde sledovat los Evropské ligy v TV?

Skupina D
Články odjinud


Články odjinud