Hráči Peru chystají bojkot národního týmu | iSport.cz
28. května 2009 • 09:56

Hráči Peru chystají bojkot národního týmu

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Utkání fotbalistů Peru proti Bolívii.
TOP VIDEA
SESTŘIH: Slavia - Midtjylland 0:0. První zápas bez gólu, blýskl se Kolář
Trpišovský o Midtjyllandu: Strašně těžko se proti nim tvoří šance
VŠECHNA VIDEA ZDE

Peruánští fotbalisté ve středu prohlásili, že budou bojkotovat národní tým, pokud tamní fotbalový svaz neučiní celkové změny v tom, jak je fotbal v zemi provozován.Podle prezidenta hráčské unie Safap Franceska Manassera bojkot neohrozí červnové kvalifikační zápasy o mistrovství světa s Ekvádorem a Kolumbií.

"Od 24. června nebudou hráči reagovat na nominace do národního týmu, dokud nebudou přijaty jejich požadavky," uvedl Manassero. "Potřebujeme, aby byly rychle provedeny změny v řízení fotbalu v naší zemi," dodal s tím, že dohodu podepsali všichni profesionální fotbalisté v zemi, kteří tvoří základ národního týmu.

Jedním z hlavních požadavků hráčské unie je navýšení počtu klubů, které mohou volit prezidenta svazu. Peru bylo minulý rok suspendováno ze soutěží světové fotbalové federace FIFA za to, že vládní organizace odmítla uznat Manuela Bragu jako prezidenta svazu, jelikož se údajně jednalo o volbu v rozporu s peruánskými zákony.

Peru, které se na mistrovství světa nedostalo od roku 1982, je v aktuální kvalifikaci na posledním místě desetičlenné tabulky jihoamerické zóny s pouhými sedmi body z 12 zápasů.

Vstoupit do diskuse
0
Skupina 2
Články odjinud


Články odjinud