24. března 2010 • 16:39

Vezměme do JAR Ronaldinha, radí Pelé

Autor:
Reklama
Ronaldinho
TOP VIDEA
Jak se fotí olympiáda? Fotografka Sportu ukázala, co všechno měla v Pchjongčchangu Jak se fotí olympiáda? Fotografka Sportu ukázala, co všechno měla v Pchjongčchangu
Jugas v Overtimu: o totálním fotbale, ohrožení ve Slavii i startu za repre
Jugas v Overtimu: o totálním fotbale, ohrožení ve Slavii i startu za repre
VŠECHNA VIDEA ZDE

Legendární fotbalista Pelé doporučil trenérovi brazilské reprezentace Dungovi, aby na světový šampionát do JAR nominoval také záložníka Ronaldinha z AC Milán. Mladý tým totiž prý pro útok na titul mistrů světa potřebuje jeho zkušenosti.Podle Pelého budou hlavními kandidáty na celkové vítězství vedle Brazílie také Anglie, Španělsko a Argentina, která však prý musí zlepšit organizaci hry, pokud ji má za titulem táhnout Lionel Messi.

Ronaldinho, kterému bylo v neděli 30 let, si za národní tým naposledy zahrál v dubnu 2009. Od té doby ho trenér Dunga i kvůli nestálé výkonnosti opomíjel. Podle Pelého by však jeho zkušenosti z předchozích dvou mistrovství světa měly být důvodem, proč by se měl Ronaldinho do národního týmu vrátit.

"Brazílie bude samozřejmě mezi hlavními kandidáty na vítězství. Ale její nevýhodou je, že většina hráčů dosud na mistrovství světa nehrála. Nezažili tak ten velký tlak, který je na brazilský tým vytvářen, a je otázkou, jestli se s tím vypořádají," uvedl v rozhovoru pro Reuters devětašedesátiletý Pelé.

"Pokud bude Ronaldinho nadále hrát tak jako dosud, tak věřím, že by právě zásluhou svých zkušeností byl pro tým přínosem. On si s tlakem umí poradit a pomohl by mladým hráčům," dodal Brazilec, který je spolu s Diegem Maradonou považován za nejlepšího hráče historie.

Podle Pelého se o roli nejlepšího hráče turnaje budou ucházet Portugalec Cristiano Ronaldo, Brazilec Robinho a Argentinec Lionel Messi, který však prý potřebuje, aby jeho tým měl lépe organizovanou hru. Aby tak měl podobné podmínky jako v Barceloně, kde má směrem dopředu naprostou volnost.

"Messi je vynikající hráč a v Barceloně hraje skvěle. Ne však už za národní tým. Je to pochopitelné, protože tam nemá stejné spoluhráče jako v Barceloně a má trochu jiné úkoly," dodal Pelé.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze