Zraněný Čech se omluvil, na Lotyše nepřijede | iSport.cz
6. srpna 2010 • 13:46

Zraněný Čech se omluvil, na Lotyše nepřijede

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Petr Čech kvůli zraněnému lýtku vynechá zápas Česka s Lotyšskem
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Pardubice mohou obrat i Baník. Vyplatí se vsadit na střelce Sparty
RENTGEN: Jaká je souhra stoperů Sparty? Návrat Hancka odskáče Lischka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Brankář Petr Čech se omluvil ze středečního přípravného utkání fotbalové reprezentace proti Lotyšsku. Důvodem jsou přetrvávající problémy se zraněným lýtkovým svalem. Českou brankářskou jedničku nahradí Jan Laštůvka z Dněpropetrovsku.Čech sice figuroval v původní nominaci trenéra Michala Bílka, ale dopředu se připravoval i na variantu, že opora Chelsea do utkání zasáhnout nemusí. Čech má totiž od července problémy s lýtkovým svalem a dnes se ukázalo, že ještě není stoprocentně připravený na zápasovou zátěž.

Čech si tak nezahraje ani v nedělním utkání anglického Superpoháru proti Manchesteru United."Ještě dnes jsem s Petrem Čechem konzultoval jeho zdravotní stav a řekl mi, že po tréninku se ukázalo, že v superpoháru proti Manchesteru United nebude moci nastoupit. A tedy ani přijet na sraz reprezentace," uvedl manažer reprezentace Vladimír Šmicer.

Za Čecha tak byl dodatečně povolán Laštůvka. Ten se už několikrát v národním týmu objevil, ale na zápasovou premiéru v seniorské reprezentaci stále čeká. Nyní vytvoří dvojici s Jaroslavem Drobným z Hamburku, který při Čechově absenci zřejmě také dostane šanci.

Čechova absence je již druhou vynucenou změnou v nominaci na duel s Lotyšskem. Už v úterý musel kouč Bílek oželet start stopera Tomáše Sivoka, který si poranil koleno a několik měsíců bude mimo hru.

Místo něj dostane šanci Jan Rajnoch z Ankaragücü. Reprezentace se sejde v pondělí v Praze, vzápětí vyrazí do Liberce, kde ve středu hostí Lotyše.

Vstoupit do diskuse
0
Skupina 2
Články odjinud


Články odjinud