CELÝ SESTŘIH: Plzeň získala Superpohár! Liberec porazila 2:1

Autor: iSport.cz
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Viktorie Plzeň vstoupili do sezony v nových dresech úspěšně. Vyhráli šestý ročník Superpoháru FAČR. Úřadující ligový mistr týden před startem nové sezony nejvyšší soutěže porazil vítěze domácího poháru Liberec 2:1, když o svém vítězství rozhodl mezi 26. a 32. minutou brankami Tomáše Hořavy a Daniela Koláře. Po přestávce snížila letní posila hostů Lukáš Bartošák.

Viktoria při páté účasti v soutěži navázala na výhru z roku 2011 a oslavila druhý triumf. Slovan naopak prohrál i své druhé utkání Superpoháru a na jeho lavičce prožil neúspěšnou premiéru kouč Jindřich Trpišovský.

Týden před startem nové ligové sezony se hrál před solidně zaplněnou Doosan arenou velmi dobrý fotbal. Liberec začal nečekaně aktivně, ale z dobrého úvodu si větší šanci nevytvořil a pak už dominovala Plzeň.

Hned po pěti minutách si mohla připsat premiérovou soutěžní branku za Viktorii nová posila Kopic. Z levé strany ho přízemním centrem našel Limberský a hostujícího gólmana Hrošša zachránila tyč.

CELÝ SESTŘIH: Superpohár získala Plzeň, Liberec porazila 2:1

Ve 26. minutě už domácí favorit vedl. Na Kovaříkův rohový kop si naskočil nehlídaný Hořava a hlavou otevřel skóre. Za šest minut přidala Plzeň ze vzduchu druhou branku. Kopic nacentroval před branku, kam si naběhl úplně volný Kolář a v pádu přesnou hlavičkou k tyči zvýšil.

Liberec mohl za šest minut snížit. Delarge postupoval sám na Kozáčika, ale zamířil těsně vedle.

Po přestávce Plzeň pokračovala v aktivitě. V 50. minutě vychytal hostující Hroššo Kovaříka, dobíhající Kolář po souboji s protihráčem upadl, ale sudí penaltu nenařídil.

O dvě minuty později přišlo nečekané snížení. Šural kolmicí vysunul Bartošáka a ten sám před Kozáčikem nezaváhal. Trefil se hned při své soutěžní premiéře za Slovan. Vrátit vedení mohl Plzni Kopic, ale Hroššo jeho střelu vyrazil.

Liberec se snažil vyrovnat, otevřel hru a Západočeši se i díky tomu dostávali v závěru do šancí. Tu největší zahodil v 81. minutě střídající Petržela, který dobře zasekl, ale pak pálil nad. Viktoria i tak výhru uhájila.

Zápas o český fotbalový Superpohár:

Viktoria Plzeň - Slovan Liberec 2:1 (2:0)

Branky: 26. Hořava, 32. Kolář - 52. Bartošák. Rozhodčí: Královec - Wilczek, Kordula - Ardeleánu, M. Paták. ŽK: Hubník - Pokorný, Švejdík. Diváci: 8116.

Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Hubník, Procházka, Limberský - Hořava, Hrošovský - Kopic (67. Petržela), D. Kolář (90. Vaněk), Kovařík - Holenda (66. Mahmutovič). Trenér: M. Koubek.

Liberec: Hroššo - Mudra (82. Coufal), Švejdík, Pokorný, Fleišman - Pavelka, Folprecht - Delarge, Šural, Bartošák (87. Hadaščok) - Bakoš (77. Sus). Trenér: Trpišovský.

Superpohár Plzeň - Liberec: Gól Daniela Koláře na 2:0

Superpohár Plzeň - Liberec: Gól Tomáše Hořavy na 1:0

Superpohár Plzeň - Liberec: Gól Lukáše Bartošáka na 2:1

Superpohár Plzeň - Liberec: Tutovka Milana Petržely

Superpohár Plzeň - Liberec: Tutovka Dzona Delarge

Superpohár Plzeň - Liberec: Tyč Jana Kopice