Ďáblův advokát dráždí věkem. Rajchl vyrostl ve stínu Chvalovského | iSport.cz
15. září 2011 • 10:15

Ďáblův advokát dráždí věkem. Rajchl vyrostl ve stínu Chvalovského

TOP VIDEA
Slavia po oslavách trénovala. Ožrat se do němoty? To nešlo, hlásí Coufal Slavia po oslavách trénovala. Ožrat se do němoty? To nešlo, hlásí Coufal
Svobodu vzal na MS do Rigy, teď Hadamczik vzpomínal: Adam žil pro kolektiv. Jako trenér měl co nabídnout Svobodu vzal na MS do Rigy, teď Hadamczik vzpomínal: Adam žil pro kolektiv. Jako trenér měl co nabídnout
VŠECHNA VIDEA ZDE

Psal se rok 2001 a s fotbalovou kariérou Františka Chvalovského byl definitivně amen. Zatímco za všemocným bossem spadla klec, v jeho stínu se začal odvíjet příběh muže, který o deset let později dost možná sám povede český fotbal.Pro Jindřicha Rajchla to bylo osudové setkání: jako mladý advokát začal zatčeného šéfa svazu zastupovat, v pankrácké věznici se spřátelili a Rajchlova kariéra od té doby strmě stoupala. „Dělal Chvalovskému, co mu na očích viděl,“ vzpomíná prezident Příbrami Jaroslav Starka.

Rajchl dodnes odmítá, že je Chvalovského loutkou, ale pravdou je, že svou funkcionářskou dráhu začal právě brzy po klíčovém seznámení jako výkonný ředitel Chvalovského Blšan. Tehdy mu přitom bylo pouhých pětadvacet let.

„V Blšanech už tehdy nebyly peníze, takže hráči na něj byli naštvaní, ale já si ho pamatuju jako férového člověka. Je strašně pracovitý, neustále myslí na každý detail,“ vzpomíná bývalý útočník Blšan Luděk Zelenka.

Podle něj by byl Rajchl dobrou volbou. „Líbí se mi jeho názory, jak kouká na fotbal. Chystá věci, které jsou pokrokové, přitom na mě nikdy nepůsobil jako kariérista,“ dodává Zelenka.

Bývalý nadějný basketbalista, který hrál fotbal jen na nižší úrovni, má pověst skvělého řečníka, který se vyzná ve fotbalové legislativě, tvrdě si jde za svým a chytře si hlídá image nezkaženého a čistého funkcionáře.

I na něj však vyplavala špína. Loni například přiklepl projekt Středočeského poháru mládeže za dva miliony korun firmě Albresa, která je napojena na „jeho“ Duklu.

Někdejší šéf ČMFS František Chvalovský na lavici obžalovaných, za ním právník Jindřich Rajchl, v současnosti místopředseda Fotbalové asociace ČR (jak byl přejmenován ČMFS)
Někdejší šéf ČMFS František Chvalovský na lavici obžalovaných, za ním právník Jindřich Rajchl, v současnosti místopředseda Fotbalové asociace ČR (jak byl přejmenován ČMFS)

Za podivných okolností má také blízko k lidem a firmám, které získaly lukrativní zakázku v rámci svazového projektu „Bezpečné branky“.

Nic z toho nakonec Rajchlovi neublížilo, přesto si ve fotbale stačil nadělat dost nepřátel. Hlavně kvůli věku. „Fotbal musí řídit někdo, kdo má zkušenosti. Ne člověk, který ve fotbale ještě nic nedokázal,“ říká na Rajchlovu adresu například šéf Teplic František Hrdlička.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program nadstavby Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

Hokejová extraliga 2018/2019: Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

Články odjinud


Články odjinud