Premier League | Mourinhův plán: Drogbu chce do útoku i na lavičku jako asistenta | iSport.cz
7. května 2014 • 10:37

Mourinhův plán: Drogbu chce do útoku i na lavičku jako asistenta

Autor: pj
TOP VIDEA
Jílek: Cítil jsem, že mužstvo je silné. Od třetího gólu jsme hru kontrolovali Jílek: Cítil jsem, že mužstvo je silné. Od třetího gólu jsme hru kontrolovali
Sparta - Mladá Boleslav: Sáček nádhernou pumelicí otevírá skóre, 1:0! Sparta - Mladá Boleslav: Sáček nádhernou pumelicí otevírá skóre, 1:0!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Chelsea chystá comeback snů. Do svých řad láká 36letého útočníka Didiera Drogbu, který bude za měsíc volným hráčem! A to není všechno – trenér José Mourinho z něj chce udělat zároveň svého asistenta. S informací přišel francouzský server le10sport.com, na který odkazuje i několik britských portálů.Drogba jako hrající asistent trenéra Chelsea? Ta myšlenka je lákává, pro fanoušky doslova bombastická. Reprezentant Pobřeží slonoviny, který odešel z londýnského klubu před dvěma roky, se nikdy netajil tím, že po kariéře chce koučovat.

„Fanoušci se mnou budou jistě souhlasit, když řeknu, že Didier je jedním z nejdůležitějších hráčů v historii klubu. Věřím, že se vrátí, jen nevím kdy,“ prohlásil už před dvěma měsíci José Mourinho, kterého s Drogbou pojí velké přátelství. I proto mu hodlá nabídnout smlouvu na 1 + 3 roky. V první sezoně by působil jako hrající asistent, pak by se soustředil už jen na svěřenou roli trenéra.

Petr Čech a Didier DrogbaPetr Čech a Didier DrogbaFoto profimedia.cz

„Nikdo si nemyslí, že je stejným hráčem jako před deseti lety. Ale jsem si jistý, že stále patří mezi nejlepší útočníky na světě,“ podotkl Mourinho před osmifinálovým duelem Ligy mistrů s Galatasarayem, během něhož si Drogba užil slastný návrat na Stamford Bridge. Přivítaly jej tisíce nadšených příznivců.

S přibývajícím věkem ale Drogba pochopil, že po případném návratu by nebyl útočnou jedničkou. Rozumně mluví o tom, že mnohem podstatnější než přátelský vztah s Mourinhem jsou výkony na hřišti.

„José je někdo, koho jsem respektoval a vždycky budu. Ale pokud nehrajete dobře, tak vám ani velké přátelství nepomůže. Na to se zapomíná. A pro Mourinha jsou výkony nejdůležitější,“ cituje Drogbu francouzský portál le10sport.com.

Fanoušci Chelsea vždycky Didiera Drogbu milovali. Takový transparent mu připravili, když se na Stamford Bridge vrátil jako hráč Galatasaraye Istanbul.Fanoušci Chelsea vždycky Didiera Drogbu milovali. Takový transparent mu připravili, když se na Stamford Bridge vrátil jako hráč Galatasaraye Istanbul.Foto profimedia.cz

Pokud by nabídku Chelsea odmítl, může si vybírat z řady jiných nabídek. Chce ho třeba AS Řím nebo kluby z americké MLS.

„Angažmá v USA zní zajímavě,“ připustil Drogba. „Ale ještě jsem neměl čas nad nějakým přestupem uvažovat. Neznamená to, že bych se nestaral o svou budoucnost, ale definitivně se rozhodnu za dva měsíce.“

To už bude volným hráčem, za několik týdnů mu vyprší smlouva v Galatasarayi Istanbul.

 
16. kolo
Články odjinud


Články odjinud