2. srpna 2008 • 11:15

Adebayor zůstane v Arsenalu

Autor: ČTK
TOP VIDEA
PRVNÍ DOJEM: Bestiální Kacetl. Není člověk, ale robot
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal
VŠECHNA VIDEA ZDE

Konec spekulacím okolo své budoucnosti učinil útočník Arsenalu Emmanuel Adebayor. Reprezentant Toga totiž po měsících nejistoty a náznaků odchodu potvrdil setrvánív Londýně.V pátek v noci totiž čtyřiadvacetiletý fotbalista prohlásil, že se dohodl s Arsenalem na prodloužení smlouvy až do roku 2012. Trenér Arséne Wenger to sice kvitoval s povděkem, zároveň ale vyslovil podezření, že se jeho tým snaží konkurenční kluby rozložit.

Francouzský kouč tím měl na mysli mimo jiné Barcelonu a AC Milán, které kolem Adebayora dlouho kroužily. "Letos mám pořád takový pocit, že se nás některé kluby snaží rozložit. Nerespektují férová pravidla pro jednání s hráči," prohlásil Wenger, jehož slova si deník The Guardian ihned vyložil jako zřejmý útok na Barcelonu a oba milánské kluby, AC i Inter. Právě ty byly v tahanicích o hráče Arsenalu nejaktivnější.

Londýnskému klubu totiž přes léto uteklo hned několik velkých opor v čele s Alexandrem Hlebem, Mathieu Flaminim či Gilbertem Silvou, a tak teď berou funkcionáři Arsenalu každý odvrácený odchod jako úspěch. I ten Adebayorův.

Cena za něj ovšem není malá. Podle britských médií bral letos Adebayor gáži ve výši 35 tisíc liber (asi 1,06 milionu korun) týdně, teď si má přijít až na dvojnásobek. Přitom prý ani nemusel při jednání vydírat odchodem.

"Od chvíle, kdy se mnou začali jednat o nové smlouvě, jsem Arsénovi neřekl vůbec nic, co by mělo znamenat můj odchod. Věděl, že tu chci zůstat," prohlásil v pátek Adebayor. "Teď už můžu s klidem říct každému, že tu novou smlouvu skutečně podepíšu," dodal.

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * Slavia - AC Milán v TV * Liverpool - Sparta v TV

34. kolo
Články odjinud


Články odjinud