Premier League | Zadlužení anglických klubů roste | iSport.cz
9. října 2008 • 16:46

Zadlužení anglických klubů roste

Autor: ČTK
Manchester United
TOP VIDEA
SESTŘIH: Slavia - Midtjylland 0:0. První zápas bez gólu, blýskl se Kolář
Trpišovský o Midtjyllandu: Strašně těžko se proti nim tvoří šance
VŠECHNA VIDEA ZDE

Britské banky varovaly nejméně tři kluby anglické Premier League kvůli jejich dluhům. Napsal to dnes britský list The Daily Telegraph.Už ve středu generální tajemník UEFA David Taylor v Londýně prohlásil, že asociace by mohla v budoucnu zakázat klubům start v evropských soutěžích, pokud by nesplňovaly její požadavky na stav klubových financí.

The Daily Telegraph neuvedl, o které kluby se jedná. Dal nicméně varování bank do souvislosti s výroky šéfa anglické Fotbalové asociace (FA) Davida Triesmana, který dal v úterý najevo znepokojení nad zadlužeností klubů v nynější globální finanční krizi. Kluby v Premier League mají podle něj dluhy asi tři miliardy liber (asi 93 miliard korun).

O znepokojení bank se podle listu jednalo ve středu při pravidelném setkání ministra kultury a sportu Andyho Burnhama s výkonným ředitelem Premier League Richardem Scudamorem. Podle listu má Burnham podobné obavy jako šéf FA a je pro důkladnější prověřování vlastníků klubů a přísnější regulace financí.

Nejzadluženějším klubem Premier League je podle listu The Independent Manchester United s dluhem 666 milionů liber (20,9 miliardy korun). Mluvčí klubu nicméně zdůraznil, že klub dluhy pohodlně splácí a zdůraznil jeho vysoké zisky.

Za Manchesterem následuje Chelsea (578 milionů, 18,1 miliardy korun), Liverpool (přes 350 milionů liber, 11 miliard korun) a Arsenal (318 milionů, deset miliard korun).

Předseda Chelsea Bruce Buck se vůči obavám nad dluhem ohradil s tím, že klub nedluží bance, ale svému majiteli Romanu Abramovičovi. "Jestli tomu říkáte dluh nebo podíl, na tom nezáleží," řekl.

Témata:  sport, fotbal, Anlgie, dluhy
3. kolo
Články odjinud


Články odjinud