Svěrkošova branka na body nestačila

0
Extraligový šerif má v play off víc práce. Jak se rodí tresty? Ujčík už ví, co bude po sezoně
Požár: Říkali mi, že Krejčího jako stopera neprodáme. Pomůže mu, když...

Český fotbalový útočník Václav Svěrkoš ze Sochaux proměnil penaltu v zápase 23. kola francouzské ligy na hřišti Lille. Hostující tým však nakonec prohrál těsně 2:3.

Svěrkoš svou druhou trefu ve čtvrtém startu ve francouzské lize zvýšil těsně před přestávkou už na 2:0. Sochaux však v druhém poločase slibné vedení neudrželo, inkasovalo tři branky a odjelo s prázdnou.

Fotbalisté pařížského celku St. Germain porazili Nantes na soupeřově hřišti 4:1 i bez zraněného nejlepšího střelce Hoaraua. Úvodní branku hostů zaznamenal už v 12. minutě záložník Giuly, o deset minut později navýšil náskok PSG útočník Luyindula.

Domácí sice v závěru první půle snížili, ale to bylo z jejich strany vše. Pařížský tým přidal v druhém poločase opět zásluhou Giulyho a středopolaře Sesegnona další dvě branky a potřetí za sebou v lize zvítězili.

Na čtvrté místo se vyhouplo Toulouse, které si poradilo s Le Mans a na svém stadionu ho porazilo 2:0. Druhou branku domácích vstřelil útočník Gignac, který se s 14 ligovými brankami osamostatnil na prvním místě tabulky kanonýrů.Poslední Le Havre doma překvapivě porazil ambiciózní Rennes 1:0 a tři body si připsal poprvé od listopadu.

Le Havre - Rennes 1:0