Serie A | Ranieri se chce soudit s Juventusem | iSport.cz
20. května 2009 • 12:29

Ranieri se chce soudit s Juventusem

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Claudio Ranieri
TOP VIDEA
Liberec - Sparta: Hanouskovu ránu vyrazil Machovský jen před Vlacha, který v poklidu vyrovnal, 1:1
Jednání  v kauze údajných machinací s dotacemi pokračuje. Bez Pelty, kdo vypovídal?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Propuštěný trenér Claudio Ranieri se chce s Juventusem Turín soudit o odstupné 1,5 milionu eur (40 milionů korun), které mu podle smlouvy náleží. Italský velkoklub ovšem hodlá kouče raději stále vést jako svého zaměstnance.A platit mu tak gáži až do konce kontraktu v červnu 2010, nebo do doby, než si najde jiné angažmá.

Sedmapadesátiletý Ranieri byl propuštěn v pondělí dvě kola před koncem italské ligy po sedmizápasové sérii bez vítězství.

Automatický postup do Ligy mistrů se Juventusu s českými hráči Pavlem Nedvědem a Zdeňkem Grygerou pokusí zachránit ředitel mládežnické akademie Ciro Ferrara.

"Když jsme podepisovali smlouvu, (generální manažer Jean-Claude) Blanc mi slíbil, že když v Juventusu nebudou spokojeni s mou prací, aktivují tu klauzuli," řekl deníku La Republicca Ranieri k odstupnému.

Místo toho ho však "Stará dáma" bude zaměstnávat a případný zájemce o Ranieriho služby bude muset žádat turínský klub o povolení. "Blanc nedodržel slovo. Takhle se opravdoví muži nechovají a navíc to není ani styl Juventusu," dodal bývalý trenér Chelsea.

Vstoupit do diskuse
0
2. kolo
Články odjinud


Články odjinud