Majitel Palerma: Už nemám sílu, klub prodám | iSport.cz
11. listopadu 2010 • 14:09

Majitel Palerma: Už nemám sílu, klub prodám

Autor: ČTK
Palermo je na prodej.
TOP VIDEA
Slovácko - Plzeň: Povedený brejk zakončil Hellebrand, 2:1! Slovácko - Plzeň: Povedený brejk zakončil Hellebrand, 2:1!
Vrba po prohře v Plzni: Ztráta Kalvacha? Aspoň prostřídáme sestavu Vrba po prohře v Plzni: Ztráta Kalvacha? Aspoň prostřídáme sestavu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Soupeř fotbalistů pražské Sparty v Evropské lize Palermo je na prodej. Prezident klubu Maurizio Zamparini se rozhodl sicilského celku zbavit poté, co mu došla trpělivost se stavem italského fotbalu.Devětašedesátiletý Zamparini prohlásil, že prohrál boj s prostředím, které díky ekonomické a mediální síle ovládají tři čtyři velké kluby a jen ty si mezi sebou rozdělují tituly a peníze.

"Po 25 letech už nemám sílu bojovat, částečně i kvůli svému věku," citovala Zampariniho agentura AP. "Doufám, že klubu se ujmou mladší lidé, kteří budou mít nadšení a sílu rvát se a prosadit změny tam, kde jsem to já nedokázal," dodal.

Zamparini se k prodeji klubu rozhodl po sérii několika sporných verdiktů rozhodčích při středeční ligové prohře 1:3 s AC Milán. "Věřím, že nové majitele čekají zápasy, v kterých bude zajištěna spravedlnost, aby mohli s velkými kluby bojovat stejnými zbraněmi," uvedl.

Zamparini vstoupil do fotbalu v roce 1987 a Benátky dovedl ze čtvrté ligy do Serie A. Před osmi lety odešel do Palerma a klubu pomohl z druhé ligy do tehdejšího Poháru UEFA, nyní Evropské ligy. V ní si sicilský celek 2. prosince zahraje se Spartou Praha o postup ze skupiny do jarních vyřazovacích bojů.

 
15. kolo
Články odjinud


Články odjinud