Svärd končí v Gladbachu kvůli Galáskovi | iSport.cz
8. ledna 2009 • 17:57

Svärd končí v Gladbachu kvůli Galáskovi

Autor:
Tomáš Galásek v ostravském dresu
TOP VIDEA
iSport podcast: Proti Severním Irům bylo změn příliš. Před Kosovem neměl kouč experimentovat iSport podcast: Proti Severním Irům bylo změn příliš. Před Kosovem neměl kouč experimentovat
Sparta - Litvínov: Na začátku třetí třetiny vrací hostům vedení Hübl, 3:4 Sparta - Litvínov: Na začátku třetí třetiny vrací hostům vedení Hübl, 3:4
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dánský fotbalista Sebastian Svärd nejspíš nebude v dobrém vzpomínat na Tomáše Galáska. Když totiž vedení Gladbachu angažovalo Galáska a další tři hráče, rozhodlo se za každou posilu jednoho typově podobného hráče vyhodit.Svärd ale nedopadl nejhůř, protože na rozdíl od ostatních už sehnal nové angažmá v druholigovém Rostocku. Jeho kolegové jsou na nucené dovolené.

Momentálně k mání je zkušený brankář Uwe Gospodarek, obránce Alexander Voigt i rychlonohý záložník Marcel Ndjeng. Na jejich místa totiž přišli Logan Bailly z Genku, stoper Dante z Lutychu a Paul Stalteri z Tottenhamu.

"Úplně zadarmo je nedáme, ale odstupné skutečně nebude při jejich angažování problém," řekl sportovní ředitel Mönchengladbachu Max Eberl.

Nekompromisním přístupem se prý snaží udržet pod kontrolou výdaje na mzdy, ale zatím se mu podařilo udat jen Svärda. Toho si vzal na půlroční hostování Rostock, zatímco zbylí hráči jsou stále bez angažmá.

Mönchengladbach sáhl k obměně kádru po nepovedeném podzimu, po němž je s 11 body na posledním místě bundesligové tabulky.

 
7. kolo
Články odjinud


Články odjinud