17. září 2008 • 16:22

Polsko tvrdě proti chuligánům

Autor:
Reklama
Fanoušci dělají problémy nejen u nás.
TOP VIDEA
Sparta - Opava: Kanga poslal Letenské do vedení 1:0. Skákavá střela prošla za Šroma Sparta - Opava: Kanga poslal Letenské do vedení 1:0. Skákavá střela prošla za Šroma
SESTŘIH: Zlín - Mladá Boleslav 3:2. Zlín otočil 0:2 a zdolal Boleslav
SESTŘIH: Zlín - Mladá Boleslav 3:2. Zlín otočil 0:2 a zdolal Boleslav
VŠECHNA VIDEA ZDE

Polsko začne tvrdě trestat chuligány na stadionech. Fanouškům bude zakázáno například zakrývat tvář maskou či nosit alkohol na fotbalová utkání.Za vběhnutí na stadion během zápasu budou hrozit až tři roky vězení. Od nových předpisů si polská vláda slibuje, že boj s výtržníky bude úspěšný a na zápasy začnou chodit osoby, které se chtějí radovat ze sportu, a nikoliv lidé, jejichž cílem je vyvolat bitku.

Problémy s výtržníky řeší policie na stadionech či před nimi velmi často. Naposledy na začátku září se v hromadnou bitku strhl pochod fotbalových fanoušků v hlavním městě.

Policie, která se musela bránit před létajícími petardami a kameny, zadržela před pohárovým zápasem mezi Legií Varšava a druhým varšavským klubem Polonií celkem 741 osob.

Návrh zákona o bezpečnosti na masových akcích, který vláda bude schvalovat za týden, staví na přísnějších trestech, konci anonymity na stadionech a dodržování předpisů.

"Při jeho tvoření jsme se inspirovali zákonem, který platí v Británii. Polsko si zaslouží normální fotbal," řekl dnes novinářům ministr vnitra Grzegorz Schetyna.

Na fotbalové zápasy v Polsku chodí jen skalní fanoušci a výtržníci. Rodiny s dětmi se z obavy před možným úrazem na zápasy dívají raději doma. To by se podle vlády mělo změnit a zábava na stadionu by se měla stát běžnou nabídkou na trávení volného času pro mládež i celé rodiny.

Na stadiony bude například zakázáno nosit alkohol, zbraně, pyrotechniku. Výtržníkům bude kromě jiného hrozit zákaz vstupu na stadiony až na šest let, doposud zákaz mohl trvat maximálně dva roky.

Ministr sportu Miroslaw Drzewiecki řekl, že díky novým předpisům se polské stadiony stanou bezpečnými v roce 2011. V tom roce by měla skončit rekonstrukce starých a výstavba nových sportovních areálů, které budou přizpůsobeny novým předpisům.

Právě na nich se o rok později mají odehrávat utkání v rámci evropského fotbalového šampionátu, který Polsko zorganizuje společně s Ukrajinou.

Témata:  sport, fotbal, polsko, chuligáni

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze