17. září 2008 • 16:22

Polsko tvrdě proti chuligánům

Autor:
Reklama
Fanoušci dělají problémy nejen u nás.
TOP VIDEA
SESTŘIH: Kometa Brno - Třinec: 5:2. Zábranského mašina má na dosah obhajobu titulu SESTŘIH: Kometa Brno - Třinec: 5:2. Zábranského mašina má na dosah obhajobu titulu
ANKETA: Konečně se někdo nebál říct pravdu, vzkazují fanoušci Koukalové ANKETA: Konečně se někdo nebál říct pravdu, vzkazují fanoušci Koukalové
VŠECHNA VIDEA ZDE

Polsko začne tvrdě trestat chuligány na stadionech. Fanouškům bude zakázáno například zakrývat tvář maskou či nosit alkohol na fotbalová utkání.Za vběhnutí na stadion během zápasu budou hrozit až tři roky vězení. Od nových předpisů si polská vláda slibuje, že boj s výtržníky bude úspěšný a na zápasy začnou chodit osoby, které se chtějí radovat ze sportu, a nikoliv lidé, jejichž cílem je vyvolat bitku.

Problémy s výtržníky řeší policie na stadionech či před nimi velmi často. Naposledy na začátku září se v hromadnou bitku strhl pochod fotbalových fanoušků v hlavním městě.

Policie, která se musela bránit před létajícími petardami a kameny, zadržela před pohárovým zápasem mezi Legií Varšava a druhým varšavským klubem Polonií celkem 741 osob.

Návrh zákona o bezpečnosti na masových akcích, který vláda bude schvalovat za týden, staví na přísnějších trestech, konci anonymity na stadionech a dodržování předpisů.

"Při jeho tvoření jsme se inspirovali zákonem, který platí v Británii. Polsko si zaslouží normální fotbal," řekl dnes novinářům ministr vnitra Grzegorz Schetyna.

Na fotbalové zápasy v Polsku chodí jen skalní fanoušci a výtržníci. Rodiny s dětmi se z obavy před možným úrazem na zápasy dívají raději doma. To by se podle vlády mělo změnit a zábava na stadionu by se měla stát běžnou nabídkou na trávení volného času pro mládež i celé rodiny.

Na stadiony bude například zakázáno nosit alkohol, zbraně, pyrotechniku. Výtržníkům bude kromě jiného hrozit zákaz vstupu na stadiony až na šest let, doposud zákaz mohl trvat maximálně dva roky.

Ministr sportu Miroslaw Drzewiecki řekl, že díky novým předpisům se polské stadiony stanou bezpečnými v roce 2011. V tom roce by měla skončit rekonstrukce starých a výstavba nových sportovních areálů, které budou přizpůsobeny novým předpisům.

Právě na nich se o rok později mají odehrávat utkání v rámci evropského fotbalového šampionátu, který Polsko zorganizuje společně s Ukrajinou.

Témata:  sport, fotbal, polsko, chuligáni

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze