17. září 2008 • 16:22

Polsko tvrdě proti chuligánům

Autor:
Reklama
Fanoušci dělají problémy nejen u nás.
TOP VIDEA
LIGOVÁ NEJ: vybrali jsme to nejlepší a nejhorší z podzimu. Kdo dal nejkrásnější gól? LIGOVÁ NEJ: vybrali jsme to nejlepší a nejhorší z podzimu. Kdo dal nejkrásnější gól?
Marpo o řežbě s Rytmusem: Klobouk dolů před ním, že vleze do ringu Marpo o řežbě s Rytmusem: Klobouk dolů před ním, že vleze do ringu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Polsko začne tvrdě trestat chuligány na stadionech. Fanouškům bude zakázáno například zakrývat tvář maskou či nosit alkohol na fotbalová utkání.Za vběhnutí na stadion během zápasu budou hrozit až tři roky vězení. Od nových předpisů si polská vláda slibuje, že boj s výtržníky bude úspěšný a na zápasy začnou chodit osoby, které se chtějí radovat ze sportu, a nikoliv lidé, jejichž cílem je vyvolat bitku.

Problémy s výtržníky řeší policie na stadionech či před nimi velmi často. Naposledy na začátku září se v hromadnou bitku strhl pochod fotbalových fanoušků v hlavním městě.

Policie, která se musela bránit před létajícími petardami a kameny, zadržela před pohárovým zápasem mezi Legií Varšava a druhým varšavským klubem Polonií celkem 741 osob.

Návrh zákona o bezpečnosti na masových akcích, který vláda bude schvalovat za týden, staví na přísnějších trestech, konci anonymity na stadionech a dodržování předpisů.

"Při jeho tvoření jsme se inspirovali zákonem, který platí v Británii. Polsko si zaslouží normální fotbal," řekl dnes novinářům ministr vnitra Grzegorz Schetyna.

Na fotbalové zápasy v Polsku chodí jen skalní fanoušci a výtržníci. Rodiny s dětmi se z obavy před možným úrazem na zápasy dívají raději doma. To by se podle vlády mělo změnit a zábava na stadionu by se měla stát běžnou nabídkou na trávení volného času pro mládež i celé rodiny.

Na stadiony bude například zakázáno nosit alkohol, zbraně, pyrotechniku. Výtržníkům bude kromě jiného hrozit zákaz vstupu na stadiony až na šest let, doposud zákaz mohl trvat maximálně dva roky.

Ministr sportu Miroslaw Drzewiecki řekl, že díky novým předpisům se polské stadiony stanou bezpečnými v roce 2011. V tom roce by měla skončit rekonstrukce starých a výstavba nových sportovních areálů, které budou přizpůsobeny novým předpisům.

Právě na nich se o rok později mají odehrávat utkání v rámci evropského fotbalového šampionátu, který Polsko zorganizuje společně s Ukrajinou.

Témata:  sport, fotbal, polsko, chuligáni

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 18. kola Fortuna ligy »

19. kolo Fortuna ligy:

Baník Ostrava - Olomouc (pá 14.12., 18:00), Teplice - Zlín (so 15.12., 15:00), Slovácko - Dukla (so 15.12., 15:00), Opava - Ml. Boleslav (so 15.12., 15:00), Bohemians - Liberec (so 15.12., 15:00), Příbram - Sparta (so 15.12., 17:00), Plzeň - Karviná (ne 16.12., 15:00), Jablonec - Slavia (po 17.12., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze