Osm rumunských funkcionářů před soud | iSport.cz
2. října 2008 • 17:16

Osm rumunských funkcionářů před soud

Autor: ČTK
Eurobankovky
TOP VIDEA
iSport podcast: Přestali hráči věřit Kozlově cestě? Ustoupil Baník z přebudování týmu?
MOMENTY 5. kola: Sparta stoprocentní, Fillo smolařem, liberečtí náhradníci selhali
VŠECHNA VIDEA ZDE

Osm známých fotbalových funkcionářů bylo v Rumunsko obviněno z trestných činů ekonomické povahy a čeká je soud. Státní zastupitelství je viní z podvodu, praní špinavých peněz a krácení daní.Funkcionáři a agenti údajně při přestupech hráčů do zahraničí připravili čtyři kluby o deset milionů dolarů a stát o 1,5 milionu.

Mezi obviněnými jsou známá jména jako hráčští zástupci Ioan a Victor Becaliové, bývalý vlastník Rapidu Bukurešť George Copos či někdejší reprezentant Gheorghe Popescu.

Případ, jehož výsledkem je osm obvinění, se váže k letům 1999-2005. Antikorupční komise z té doby upozornila především na 12 podezřelých transferů týkajících se klubů Dinamo Bukurešť, Rapid Bukurešť, Otelul Galati a Gloria Bistrita.

Jedním z fotbalistů, u kterých přestupová částka nebyla do účetních knih zavedena správně, je i současný obránce národního týmu Cosmin Contra, jenž v roce 1999 odešel z Dinama do španělského Alavésu.

Státní zástupce osm funkcionářů viní, že si části peněz za přestupy ukládali na konta na Britských Panenských ostrovech a v Nizozemsku a poté je používali pro vlastní účely.

Články odjinud


Články odjinud