Se Strakou ve Slovanu nebudu! Legenda Galis raději opouští klub | iSport.cz
13. června 2014 • 10:45

Se Strakou ve Slovanu nebudu! Legenda Galis raději opouští klub

Autor: ČTK, iSport.cz
Dušan Galis Františka Straku zrovna moc nemusí
TOP VIDEA
7 postupů na EURO! Připomeňte si klíčové duely, které přinesly slávu 7 postupů na EURO! Připomeňte si klíčové duely, které přinesly slávu
LIGA NARUBY: Attila Limberský? To se to blbne, když vás jistí Proske LIGA NARUBY: Attila Limberský? To se to blbne, když vás jistí Proske
VŠECHNA VIDEA ZDE

Středeční angažování Františka Straky do funkce trenéra Slovanu Bratislava rozladilo slovenskou fotbalovou legendu Dušana Galise, takže se rozhodl v klubu okamžitě skončit. Čtyřiašedesátiletý bývalý československý reprezentant, jenž ve Slovanu plnil roli poradce s rozšířenými kompetencemi, si podle vyjádření pro deník Šport nedokáže spolupráci s českým koučem představit."Neměl jsem ani náznak informací, že se bude měnit realizační tým. O to víc mě překvapilo, když se na Pasienkách objevil František Straka," řekl Galis v rozhovoru pro deník Šport. Podle Galise realizační tým v čele s Jozefem Valovičem odvedl v uplynulé mistrovské sezoně dobrou práci a zasloužil si v nezměněné sestavě pokračovat.

"Vnitřně to považuji za nekorektní, jsem zklamaný, že je to úplně jinak," dodal mistr Evropy z roku 1976.

Galis prý byl připraven pokračovat v načaté práci, měl už představu o letních posilách. "Poté, co bylo oznámeno, že mužstvo převezme Straka, jsem řekl, že ve Slovanu končím," konstatoval bývalý trenér slovenské reprezentace. Sám v minulosti jako kouč získal se Slovanem československý titul a třikrát vyhrál slovenskou ligu.

Galis zdůraznil, že důvodem jeho odchodu nejsou vzájemné antipatie se Strakou. "Vůbec ne, vždyť se ani neznáme. Ale když chcete kvalitně pracovat, musíte mít kolem sebe lidi, které znáte a důvěřujete jim. A to by nám chybělo," řekl Galis serveru pravda.sk.

K Strakově trenérské práci se nechtěl vyjadřovat. "Staral jsem se jen o Slovan a slovenský fotbal. Ani nevím, kde naposledy trénoval," řekl.

Straka se přitom na spolupráci s Galisem těšil. "Je to obrovská osobnost. Dušan bude poradce. Určitě budu kontakt s ním vyhledávat, protože je to člověk s velkým charisma, slovanista. Myslím si, že spolupráce s ním bude dobrá," řekl český trenér ve středu.

 
Články odjinud


Články odjinud