Košice kouči Látalovi dluží statisíce. V klubu už podal výpověď | iSport.cz
Richard Šíma
19. listopadu 2014 • 13:47

Košice kouči Látalovi dluží statisíce. V klubu už podal výpověď

Český trenér Radoslav Látal prý dal v Košicích výpověď
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap
Pardubice - Třinec: Navazujeme na to, co tady s námi dokázal Láďa Lubina, těší Bělohlava Pardubice - Třinec: Navazujeme na to, co tady s námi dokázal Láďa Lubina, těší Bělohlava
VŠECHNA VIDEA ZDE

Český trenér Radoslav Látal má v Košicích potíže. A nejsou to problémy sportovního rázu. Trenér aktuálně devátého týmu Fortuna ligy dal v klubu výpověď. Došla mu údajně trpělivost, Košice mají finanční potíže a podle informací Sportu dluží trenérům i hráčům. Závazky vůči kouči už měly narůst do statisíců českých korun.Výpověď podepsaná Radoslavem Látalem by měla na stole šéfů klubu ležet už několik dnů. Že ji český trenér a s ním i jeho asistent Jiří Neček skutečně podali, potvrdila i advokátka Markéta Haindlová, která oba muže zastupuje. Blažej Podolák, prezident košického klubu, však tvrdí, že o žádné výpovědi neví. Ani o zhoršené finanční situaci v klubu.

„V rámci výkonu advokátní činnosti mohu potvrdit, že z informací, které mám k dispozici, vyplývá, že klub MFK Košice má neuhrazené finanční závazky,“ uvedla ve svém vyjádření pro deník Sport Haindlová, advokátka a předsedkyně České asociace fotbalových hráčů. „A je pravdou, že Radoslav Látal i Jiří Neček podali 28. října v klubu MFK Košice výpověď,“ doplnila Haindlová.

Látal ani Neček včera nezvedali své mobilní telefony, nereagovali ani na textové zprávy se žádostí o komentář. Vzhledem k jasnému vyjádření advokátky je zřejmé, že tak činili nejspíše z opatrnosti.

Prezident prý o ničem neví

V klubu působí také útočník Dávid Škutka, jenž je v Košicích na hostování. Na otázku, zda je faktem, že v Košicích dluží hráčům výplaty, odpověděl vyhýbavě: „To není otázka pro mě, ale pro někoho kompetentního.“

Blažej Podolák, prezident MFK Košice, tvrdí, že o výpovědi smlouvy, která měla Látalovi s Nečkem vypršet až v létě roku 2016, nic neví. „Už jste asi druhý nebo třetí, kdo mi takovou otázku klade. Nevím o žádné výpovědi. Ani o nelichotivé finanční situaci v našem klubu,“ prohlásil Podolák.

Ten v rozhovoru s košickými fanoušky, který klub čerstvě zveřejnil na svých stránkách, čelil řadě dotazů týkajících se aktuální finanční situace a hledání potenciálního sponzora.

„Pokud existuje něco nelichotivého, pak jsou to výsledky, jichž dosahujeme. Přestože z týmu, který v minulé sezoně vyhrál pohár, prakticky nikdo neodešel. Očekával jsem, že budeme hrát o třetí místo, ale realita je úplně jiná,“ konstatoval Podolák.

Košice, jež skončily v minulé sezoně v tehdejší Corgoň lize pod Látalovým vedením páté a překvapivě vyhrály domácí pohár, jsou nyní na deváté příčce slovenské Fortuna ligy. Na pátou příčku ztrácejí tři body. Na začátku sezony vypadly ve druhém předkole Evropské ligy se Slovanem Liberec.

Z V R P Skóre B

 
Články odjinud


Články odjinud