Tak se dočkali! Slovenský stadion snů je téměř hotový, už má trávník | iSport.cz
16. listopadu 2018 • 16:33

Tak se dočkali! Slovenský stadion snů je téměř hotový, už má trávník

Autor: ros
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
KARLOS SHOW: Vémola zpovídal fotbalové legendy
iSport podcast: Proč chce West Ham Masopusta? Jak je to se zájmem o Stancia?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Komplikace zapomenuty! Slovenský stadion Tehelné pole bude už brzy kompletní. Kamiony z Nizozemska na něj už dovezly prvotřídní trávník, který byl během středy a čtvrtka uvnitř nového bratislavského klenotu pokládán. Stadion disponuje celkem 22 500 místy a první fotbalový zápas by mohl přivítat už v prosinci.Byla to nekonečná sága. V hlavním městě dlouho chyběla prvotřídní fotbalová aréna.  První zmínka o výstavbě nového bratislavského národního stadionu padla už v roce 2006. K prvním stavebním úpravám došlo ale až o sedm let později, zbourán byl majestátní a historický stejnojmenný stadion na Tehelném poli (otevřen 1940) s viděnou nového, moderního svatostánku na původním místě.

Na stadionu Tehelné pole už byl položen trávník z Holandska
Na stadionu Tehelné pole už byl položen trávník z Holandska

Tribuny pojmou dohromady 22 500 diváků. První zápas by se na Tehelném poli mohl odehrát už 8. prosince, Slovan Bratislava vyzve Žilinu. Klub ale oficiálně tuto informaci ještě nepotvrdil, prozatím nastupuje ke svým domácím utkáním na stadionu Pasienky (kapacita 13 tisíc diváků).

Už před slavnostním otevřením ale je jasné, že stadion není dokonalý. V minulosti unikla na veřejnost informace, že jedna z VIP loží blokuje výhled z několik řad sedaček, z nichž tak nebude vidět na celé hřiště. Slovenská televize Markíza tehdy uvedla, že se na tato místa nebudou prodávat vstupenky. Zároveň se nebudou ani započítávat do celkové kapacity a budou mít pouze ryze vizuální efekt.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud